10 lat gwarancji na pralki

10 lat gwarancji na pralki

W branży AGD trwa w najlepsze moda na bezszczotkowe silniki z technologią Inverter. Chwilowa moda czy rzeczywista zmiana warty? Jedno nie ulega wątpliwości. By przekonać niedowiarków do nowej technologii świat AGD sięga po mocny argument: 10 lat gwarancji. Przekonujące? Na to liczy Panasonic, który właśnie wystartował z 10 letnią gwarancją na pralki z systemem Inverter.

Oszczędzanie energii: wyścig zbrojeń

Na początek trzy pralki Panasonic objęto 10 letnią gwarancją. To modele . Czym się charakteryzują? Nie trudno zgadnąć: niskim poborem energii. W czasach nacisku na oszczędzanie energii Panasonic mieści się w klasie A+++. A to nie koniec. Dwa modele NA-168VG4 i NA-148VG4 zużywają do 35% mniej energii w stosunku do wymagań klasy A+++. Innymi słowy są jeszcze bardziej energooszczędne, niż wymaga tego najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++ (EEI 46).  A jak to osiągnęto? Pora na marketingowe voodoo.

Tajemnica oszczędności: voodoo czy fakty?

Urządzenia są wyposażone w efektywny, bezszczotkowy silnik z technologią Inverter, bęben Sazanami do delikatniejszego prania oraz nowe technologie HydroActive+ i czujnik prania 3D. Funkcje te współdziałają ze sobą, umożliwiając wydajniejsze pranie o krótszym cyklu i przy mniejszym zużyciu wody. Technologia Inverter reguluje obroty silnika na podstawie wskazań czujników, aby zapewnić jak najlepsze efekty prania. Nowy system HydroActive+ spryskuje bęben i ubrania pięcioma mocnymi strumieniami, przyspieszając penetrację wody, a tym samym skracając czas prania i zmniejszając zużycie energii. Czujnik prania 3D monitoruje ruch wsadu w pralce i koryguje odpowiednio szybkość oraz obroty silnika, aby uzyskać optymalne rozłożenie prania. Eliminuje w ten sposób nierównomierność obciążenia, dzięki czemu  jest delikatny dla tkanin i zwiększa wydajność prania.
Pranie w temperaturze zaledwie 15 stopni: uwierzycie?
Czy to już przesada? Póki co jeszcze nie wiemy. Niemniej dla starszego pokolenia hasło pranie w 15 stopniach brzmi mało wiarygodnie. Panasonic jednak twierdzi, że umożliwia kolejne oszczędzanie: niemal 60% oszczędność energii w porównaniu ze standardowym praniem w temperaturze 60°C. Jeżeli zaś trzeba tylko odświeżyć ubrania, program „Rapid 15” zrobi to w zaledwie 15 minut. Przekonująco? Oceńcie sami.
Tags Panasonic
Kategoria Inteligentne AGD

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *