10 zdjęć dziennie przez 82 lata

10 zdjęć dziennie przez 82 lata

Krok po kroku Samsung bez większego rozgłosu wprowadza własny ekosystem domu inteligentnego. A oto kolejny etap: HomeSync, który ma być sercem multimedialnego domu. Innymi słowy miejscem na przechowywanie i dostęp multimedialnych zasobów oraz prywatnych danych w chmurze.

Samo urządzenie może przechowywać treści takie jak zdjęcia czy filmy. Pojemność wynosi 1 TB. Czy to dużo? Samsung stosuje prosty przelicznik: dodawanie 10 zdjęć dziennie przez 82 lata albo 5 minut filmów dziennie przez 10 lat. Co ciekawe urządzenie umożliwia też dostęp do danych w chmurze, więc przynajmniej teoretycznie zawsze można wrzucić coś więcej.

Coś więcej? W chmurze można przechowywać także dokumenty oraz inne dane. Co ważne można je synchronizować ze smartfonem, tabletem czy innym urządzeniem mobilnym więc w razie utraty sprzętu dane zawsze można odzyskać. HomeSync rozpoznaje nie więcej niż 8 różnych użytkowników. Każdy z nich może korzystać z pięciu różnych urządzeń. Jest zatem co synchronizować.

Do czego jeszcze przyda sie w domu? Według wizji Samsunga HomeSync w przyszłości może łączyć się z infrastrukturą domu inteligentnego. I nie chodzi tu tylko o sprzęt AGD, który już teraz może komunikować się z użytkownikiem poprzez stosowną aplikację. Docelowo sprzęt może stanowić część systemu multiroom a także zarządzania całą automatyką domową.

Samsung specjalnie nie kryje, że zamierza integrować swój sprzęt w jeden ekosystem wspólnie z automatyką domową. Jaką? Zapewne w ciągu najbliższych lat będziemy świadkami kolejnej wojny standardów. Samsung nie jest bowiem jedynym, który pracuje nad własnym ekosystemem domowych urządzeń powiązanych z automatyką. Który będzie wiodący? Jedno nie ulega wątpliwości. Przed nami coraz ciekawsze czasy.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *