700 m luksusowego apartamentu z widokiem na Wawel

700 m luksusowego apartamentu z widokiem na Wawel

Największy penthouse w Polsce? Już niebawem będzie to Apartament Królewski w Krakowie. Właśnie trwają prace związane z renowacją. Jak zapewniają inwestorzy będzie to unikat na skalę europejską.

Apartament Królewski powstaje w XIX-wiecznym skrzydle zabytkowych, poklasztornych zabudowań z XVI w., przy skrzyżowaniu ulic Koletek i Sukienniczej.W 2003 roku obiekt wraz z działką został kupiony przez Angel Poland Group i obecnie powstają w nim apartamenty Angel Wawel wraz z penthousem – Apartamentem Królewskim.

Jego ściany i sufit zdobią przepiękne malowidła ścienne wykonane przez artystę międzywojennego, Jana Bukowskiego. Spod jego pędzla wyszła m.in. część polichromii w kościele Mariackim w Krakowie. Zachowały się także okna witrażowe, z których roztacza się widok na Wawel.

Wszystkie elementy zabytkowe takie jak drewniane sklepienie, drzwi, polichromie, witraże i drewniana galeria, zostaną gruntownie odrestaurowane. Ze względu na nadzór konserwatorski, wszelkie prace przy renowacji wykonywane będą przez specjalistów w zakresie konserwacji zabytków i dzieł sztuki.

Apartament składać się będzie z czterech kondygnacji o całkowitej powierzchni użytkowej około 700 m2. Na poziomie 0 zaplanowano hol wejściowy, strefę dla służby z osobnym wejściem, 2 sypialnie oraz strefę rekreacji i SPA z sauną, jacuzzi, strefą fitness i kinem domowym, a także indywidualnie zaprojektowany taras od strony południowej. Na poziomie 1 znajdą się 3 sypialnie z własnymi łazienkami oraz biblioteka. Na kolejnym piętrze (dawna kaplica) deweloper zaplanował strefę dzienną – salon i jadalnię połączoną z kuchnią.Najwyższy poziom Apartamentu Królewskiego zajmie gabinet z wyjściem na zabytkową galerię znajdującą się nad przestrzenią dawnej kaplicy.

Wszystkie cztery kondygnacje apartamentu skomunikowane zostaną prywatną windą i klatką schodową. RoyalApartment posiadać będzie również osobne, zamknięte miejsce parkingowe w garażu podziemnym, a mieszkańcy będą mogli liczyć na całodobową usługę concierge.

Projekt Apartamentu Królewskiego powstał w pracowni Gottesman – Szmelcman jako propozycja funkcjonalnego rozplanowania wnętrz. Potencjalny nabywca może go jednak przekształcić według własnego uznania. Aby zapewnić przyszłym mieszkańcom pełną swobodę w wyborze elementów wyposażenia, Apartament Królewski nie zostanie wykończony „pod klucz”. Na życzenie nabywcy apartament może zostać zaaranżowany według istniejącego projektu paryskiego biura Gottesman – Szmelcman lub wybranego przez siebie architekta.

Zachowanie zabytkowego charakteru Apartamentu Królewskiego raz liczne udogodnienia, uczynią z niego najbardziej unikalną przestrzeń mieszkalną nie tylko w kraju, ale także w tej części Europy.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *