80 cali Sharpa. Kto to zmieści?

80 cali Sharpa. Kto to zmieści?

Zamiłowanie Sharpa do wielkich przekątnych trwa w najlepsze. Tym razem Japończycy przesuwają granicę aż do 80 cali czyli ponad 2 metrów. I wbrew konkurencji wcale nie cisną na technologię 4K. Dzięki temu wielkie monstrum kosztuje mniej niż np. koreańska konkurencja: 35 000 zł. Aż czy tylko 35 000 zł?

Sharp AQUOS Quattron 3D  to najwyższy model w najnowszej ofercie telewizorów japońskiej marki. Sharp twierdzi, że telewizor wyświetla obrazy o rozmiarach niemal rzeczywistych. Świetnie, ale co z zużyciem energii? Japończycy chwalą się, że telewizor wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami i jest sklasyfikowany w kategorii A+. Niemniej daje do myślenia jak wygląda wielka czarna tafla: gdy telewizor będzie wyłączony. Japończycy znaleźli ciekawe rozwiązanie ucieczki od wielkiej czarnej matrycy: możliwość wyświetlania tapet. W trybie wallpaper sprzęt zużywa 30-40W. Tyle co mała żarówka. Skąd taki wynik? Jasność obrazu zmniejszono do 30cd, co skutkuje niższym zużyciem energii.

Nowy AQUOS to model z krawędziowym podświetleniem LED i matrycą 10 generacji.Tylko z krawędziowym? To dziwi, gdyż firma oferuje przecież panele z pełnym podświetleniem LED. Sharp zastosował 4 kolorową technologię Quattron 3. generacji wraz z kontrolą subpikseli. Do tego technologia Active Motion 800, która zmniejsza rozmycie szybko przemieszczających się obiektów oraz poprawia ostrość obrazu. Jest nawet funkcjonalność PVR. Sprzęt umożliwia nagrywanie programów na podłączony dysk USB oraz odtwarzanie plików Divx z pamięci USB. Sharp LC-80LE857E  wyposażony jest we wszystkie dostępne aktualnie tunery cyfrowe.

Pod względem możliwości sieciowych Sharp był dotąd w tyle. Firma deklaruje jednak poprawę i obiecuje, że poprzez nową platformę AQUOS NET+ z otwartą przeglądarką internetową widzowie uzyskują nieograniczony dostęp do Internetu, a także dostęp do szeregu aplikacji. Nie precyzuje jednak jakie polskie aplikacje pojawią się w tym roku. Niemniej można liczyć na sprawniejsze działanie: w serii dwurdzeniowy procesor.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *