Audio z oświetleniem domu. Inspirujący pomysł

Audio z oświetleniem domu. Inspirujący pomysł

Wszystko wskazuje na to, że niebawem termin markowe oświetlenie domu może nabrać nowego znaczenia. Do potentatów takich jak Philips czy Osram dołączają marki znane ze sprzętu audio. Jakie? Dobrym przykładem jest Yamaha. Czy to przypadkiem nie żart? Nic z tego. Jesteśmy śmiertelnie poważni.

Oczywiście nie jest to banalne oświetlenie. Żarówka, LED, świetlówka czy inne źródło światła. To zestaw audio z wkomponowanym oświetleniem. Nowe źródło inspiracji dla projektantów wnętrz? Raczej tak.

Trochę techniki. Oświetlenie umieszczono w tym samym miejscu co głośnik. A precyzyjniej: głośnik średniotonowy. W centralnej części zestawu LSX-700 umieszczono jeszcze dodatkowe diody LED. Po co? Dla wzorów świetlnych i cieni. Innymi słowy gry snopami światła. One też mają znaczenie.

Trochę danych dla miłośników specyfikacji. Konstrukcja Yamahy mierzy ponad 1,1 m wysokości. Mieści trzy głośniki o mocy 10 W każdy (6 Omów). Jakie? Niezbyt duże: dwa o średnicy 7 cm i jeden 6 cm. Oczywiście wszystkie pełnozakresowe. Ale czy przy niewielkiej średnicy to nie jest określenie na wyrost?

Jeszcze o połączeniach. Jest wejście aux, czyli 3,5 mm stereo jack. A dla wygody: połączenie poprzez Bluetooth (kodek aptX) co oznacza zasięg do 10 metrów bez zakłóceń. Kompatybilność z SBC, AAC i aptX. Sterowanie poprzez pilota lub jak to obecnie modne: aplikację DTA Controller, która przyda się do regulacji dźwięku. I jeszcze słowo o wykończeniu: materiał przypominający fakturą skórę.

A na koniec krótko o kosztach. Naprawdę krótko: 2599 zł. Okazja?

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *