Automatyczna apteka: Rowa Smart

Automatyczna apteka: Rowa Smart

Technologia automatyki trafia nie tylko do domów prywatnych czy biur ale także do aptek. Oto ciekawy przykład na zastosowanie zaawansowanego systemu automatyki w aptece. Kto wie, czy z czasem nie trafi do domu w którym trzeba wreszcie zrobić porządek z wieloma drobiazgami?

Robot w aptece

Rowa Smart™ System to najmłodszy członek rodziny robotów aptecznych. Cztery tysiące dotychczas wdrożonych rozwiązań pomogły stworzyć uniwersalny system, który w znacznym stopniu ułatwia i usprawnia pracę farmaceutów. Według analiz firmy Deloitte, roboty zainstalowane w szpitalnych aptekach w Wielkiej Brytanii pozwoliły zaoszczędzić nawet do 500 000£ rocznie, na co złożyły się oszczędności poczynione na zatrudnieniu, redukcji kosztów związanych z przeterminowanymi lekami oraz zwiększeniu aktywności pracowników apteki (nawet do 20%).

Zamiast zajmować się poszukiwaniem leków na aptecznych półkach, mogli oni skupić się na ważniejszych aspektach pracy. Dzięki zastosowaniu Rowa Smart™ System apteki wydają do 80% więcej recept na godzinę, niż w trybie tradycyjnej pracy, a ryzyko popełnienia błędu przy wydawaniu leku maleje praktycznie do zera.

Jak działa Rowa Smart™ System?

Działanie robota jest bardzo proste – farmaceuta wrzuca leki do specjalnego pojemnika, a robot sam je sortuje i układa na półkach. Medykamenty układane są według daty ważności i częstotliwości wydawania. Farmaceuta nie musi myśleć o tym, co się dzieje z lekiem – robot robi to za niego ze stuprocentową dokładnością. System Rowa™ Smart pozwala ponadto na znaczą oszczędność przestrzeni w aptece. W urządzeniu, które zajmuje powierzchnię 7,8m2 mieści się od 9 000 do 12 000 opakowań leków, a jego instalacja zajmuje zaledwie dwa dni. Osiem automatycznych ramion pozwala na wydawanie leków w ekspresowym tempie.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *