Automatyczne kosiarki do trawy

Automatyczne kosiarki do trawy

Trzeba przyznać, że hasło “zwiększ IQ swojego ogrodu” całkiem przemawia do wyobraźni. Ale nie chodzi wcale o zaawansowane systemy nawadniania. Tym razem o problem z którym trzeba się mierzyć przez niemal całą wiosnę, lato i jesień: utrzymanie trawnika. Automatyczna kosiarka dobrze wpisuje się w tematykę nowoczesnego domu. I jest energooszczędna: zużywa mniej energii niż żarówka. A jaka żarówka? Topowy model zużywa 42W.

Koncepcja automatycznych kosiarek to dla Husqvarny projekt znany jako Automower. Szwedzi mają już w swoim portfolio aż pięć różnych modeli. Co je różni? Wydajność i wyposażenie. Szczególnie istotna jest wydajność: kosiarkę trzeba bowiem dobrać do odpowiedniej powierzchni trawnika. Im większa tym bardziej zaawansowany model wchodzi w grę. Do wyboru wersje dostosowane do trawników o powierzchni do 500 m2, 800 m2, 1800 m22200 m2 i 3000 m2.

Husqvarna chwali się, że rodzina kosiarek Husqvarna Automower®to pierwsze na świecie w pełni zautomatyzowane, inteligentne kosiarki. Zostały tak skonstruowane, aby realizować koszenie niezależnie od kształtu trawnika, obecności przeszkód (takich jak: rośliny, mała architektura ogrodowa itp.), ukształtowania terenu czy pogody. Co ciekawe mogą pozostawać w ogrodzie przez całą dobę, gdyż zostały zaprojektowane tak, aby funkcjonować prawidłowo bez względu na warunki pogodowe. Jak powstawał projekt można zobaczyć na poniższym filmie.

Dział marketingu używa ciekawego hasła: wehikuł czasu wolnego. O co chodzi? Głównie o to, że sprzęt nie wymaga nadzoru. Dzięki funkcji inteligentnego ładowania, kosiarka sama odnajduje stację dokującą, a później sama powraca do pracy. Sprzęt może codziennie kosić obszar, który został przeznaczony do pielęgnacji. W zależności od wielkości trawnika, może się to odbywać w trakcie wybranych przez nas godzin, bądź bez ograniczeń przez całą dobę. Jeśli jednak mimo wszystko mamy ochotę sprawdzić gdzie w danej chwili znajduje się sprzęt, można zastosować moduł GPS. Dzięki niemu kosiarka może być zdalnie włączana i wyłączana, a jej ruchy można śledzić poprzez wyświetlacz iPhone’a! Moduł GPS umożliwia także namierzenie złodzieja, w wypadku kradzieży kosiarki, a także powiadomienie właściciela alarmowym SMS.

A jak przygotować trawnik i obszar do koszenia zanim Automover ruszy w trasę? Oto film z krótkim instruktażem.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *