Automatyczne nawadnianie ogrodu: z aplikacji

Automatyczne nawadnianie ogrodu: z aplikacji

Automatyczne nawodnienie ogrodu można zaplanować. Przy użyciu odpowiedniej aplikacji.Darmową aplikację internetową przygotowała Gardena.

Program do planowania nawadniania My Garden to darmowa aplikacja internetowa, która umożliwia automatyczne rozmieszczenie zraszaczy i orurowania ogrodu. Program oparto na produktach GARDENA Sprinklersystem, które zapewniają komfortowe nawadnianie za pomocą zraszaczy wynurzalnych. System ten jest na stałe zainstalowany pod powierzchnią ziemi i połączony systemem rur do źródła wody. Aplikacja jest łatwa w obsłudze, a rysunki do złudzenia przypominają przyjemne dla oka odręczne szkice i plany. Co ważne program sam podpowie, jakie urządzenia będą potrzebne do stworzenia ogrodu.

Projektowanie ułatwia baza gotowych obiektów. Alternatywnie można stworzyć własny i narysować przydomowy ogród. Podczas planowania umieszcza się różne elementy krajobrazu: trawę, kamienie lub żwir. Do tego drzewa i krzewy, tarasy, ogrodzenie, altanę, a nawet grill ogrodowy. Zraszacze mogą być dodane automatycznie, aby uzyskać optymalne pokrycie wodą. Kluczowe jest umieszczenie źródła wody! Końcowym krokiem jest połączenie zraszaczy za pomocą narzędzia do rur. Program automatycznie dobiera zraszacze o odpowiednim zasięgu.

Aplikacja zapewnia szczegółową listę schematów i instrukcji, które umożliwiają łatwą instalację produktów w ogrodzie. Użytkownik uzyskuje także kompletną listę zakupów, którą może wydrukować lub przesłać na swój adres e-mail.

Przy większych trawnikach warto zainwestować w podziemny system nawadniania, taki jak np. Sprinklersystem marki GARDENA. Nawadnianie odbywa się za pomocą zraszaczy, które można indywidualnie regulować. Ich celem jest dostarczenie wody na jak największą powierzchnię trawnika. System nawadniania jest całkowicie schowany pod ziemią i widoczny tylko wtedy, gdy zraszacze wynurzają się w czasie nawadniania. Woda zostaje dostarczona dokładnie tam, gdzie jest potrzebna.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *