Automatyczne rozpoznawanie wieku i płci. Szaleństwo?

Automatyczne rozpoznawanie wieku i płci. Szaleństwo?

Czego się nie robi by lepiej trafić z reklamą do właściwego odbiorcy? NEC Display Solutions ma ciekawe rozwiązanie: FieldAnalyst. W dużym uproszczeniu automat, który rozpoznaje i analizuje w czasie rzeczywistym wiek, płeć, czas spojrzenia, sposób poruszania po sklepie oraz odległość obserwatora od nośnika reklamowego. Strach się bać?

Faktem jest, że w zależności od płci czy wieku konsumenci odmiennie reagują na przekaz reklamowy. Od niedawna możliwe jest rozpoznanie płci klienta bez naruszania jego prywatności dzięki wprowadzonemu na rynek europejski przełomowemu oprogramowaniu biometrycznemu FieldAnalyst.

Firma NEC Display Solutions oficjalnie wprowadziła na rynek FieldAnalyst, oprogramowanie biometryczne przeznaczone dla branży digital signage, które w sposób automatyczny rozpoznaje i analizuje w czasie rzeczywistym wiek, płeć, czas spojrzenia, sposób poruszania po sklepie oraz odległość obserwatora od nośnika reklamowego. Dzięki FieldAnalyst możliwe jest prowadzenie różnych analiz marketingowych, które do tej pory wykonywane były w sposób manualny.

Oprogramowanie FieldAnalyst dostarcza dane biometryczne, które przydatne są w późniejszych statystykach i raportach. Umożliwia także analizę odległości od ekranu i czasu, w ciągu którego odbiorca patrzy w kierunku kamery, co pozwala na ocenę zainteresowania i zaangażowania. – Firmy wydają na reklamę olbrzymie kwoty pieniędzy, ale trudno określić, czy przekaz jest oglądany i czy jest optymalny dla danej grupy odbiorców. Dzięki FieldAnalyst możemy dostarczyć cyfrowe narzędzie do mierzenia efektywności kampanii digital signage – powiedział Thorsten Wilm, manager product management solutions w NEC Display Solutions Europe.

FieldAnalyst pomaga reklamodawcom i właścicielom sieci w analizie efektywności kampanii i w konsekwencji w zwiększeniu generowanych przychodów, m.in. przez ocenę i dobór odpowiednich treści reklamowych do pory dnia czy płci klientów. FieldAnalyst jest oprogramowaniem, które spełnia wszystkie obowiązujące wymogi prawne, ponieważ żadne obrazy nie są zapisywane, a przechowywane są tylko anonimowe dane liczbowe, nie narusza więc prywatności ani dóbr osobistych klientów.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *