Bezpieczeństwo osób starszych w łazience

Bezpieczeństwo osób starszych w łazience

Trudny temat i sensowne rozwiązanie. Jak zapewnić bezpieczeństwo starszym osobom a także i chorym oraz niedołężnym w miejscach wymagających większej intymności? Oto pomysł Gira: radiowy system ratunkowy. System, który można stosować nie tylko w miejscach takich jak szpitale ale także w domach. Kto ma pod opieką osoby wymagające większego nadzoru z pewnością doceni rozwiązanie.Niemniej, nawet zdrowej osobie może zdarzyć się chwila słabości. Wówczas także może docenić rozwiązanie Gira.

Z perspektywy użytkownika to może być jeden przełącznik na ścianie. Dla zwiększenia zasięgu działania: wyposażony w długi przewód, by w razie upadku na podłogę lub innej trudności w dosięgnięciu – łatwo chwycić i wywołać alarm. Alarm to nie tylko sygnał dźwiękowy ale i świetlny.

Z perspektywy instalatora: całkiem wygodne rozwiązanie. System jest bezprzewodowy. Przynajmniej pod względem przesyłu sygnału alarmowego. Gira deklaruje, że rozwiązanie działa na zasadzie Plug&Play co oznacza prosty i łatwy montaż.Co bardzo ważne: urządzenie jest wyposażone w awaryjne zasilanie (bateria), by w razie braku dopływu prądu można było również wezwać pomoc.

Zasięg systemu w otwartej przestrzeni wynosi 100 metrów. Z oczywistych względów trudno jednoznacznie zdefiniować o ile skróci się zasięg w przypadku instalacji w budynkach. Komunikacja odbywa się na częstotliwości 868,35 Mhz.

System alarmowy występuje w kilku wersjach. Można ograniczyć się do przełącznika alarmowego. W ramach opcji dodatkowy element, który umożliwi odwołanie alarmu w przypadku omyłkowego wzbudzenia sygnału. Poszczególne części zestawy są ze sobą wstępnie skonfigurowane, co oznacza automatyczne połączenie od razu po instalacji.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *