Bezpieczny dom: centrala alarmowa

Bezpieczny dom: centrala alarmowa

Tuż przed weekendem trochę o tematyce bezpiecznego domu. A dokładniej rozwiązań w zakresie systemów alarmowych. Oto jedna z propozycji do niedużego domu a także biura czy obiektu handlowego: Bosch AMAX4000.

Bosch ze swoimi alarmami z serii Advantage Line pojawił się w Polsce zaledwie 2 lata temu.  Sukcesywnie gamę rozszerzano o nowe produkty wykorzystywane do sygnalizacji pożaru, nagłośnienia obiektu, monitoringu wizyjnego i w systemach antywłamaniowych. Najnowszym jest AMAX4000: system, który komunikuje się z nami poprzez aplikację mobilną.

Łatwa obsługa

Centrala alarmowa AMAX4000 jest bardzo prosta w obsłudze, więc mogą z niej korzystać nawet osoby, które nie miały wcześniej doświadczenia z podobnymi urządzeniami. Przeznaczona jest głównie dla osób prywatnych i niewielkich przedsiębiorstw.

Alarm wysyłany do użytkownika i sąsiada

Centrala może zbierać informacje z terenu całego chronionego obiektu. Wystarczy tylko umieścić w odpowiednich miejscach czujki i podłączyć je do głównego panelu centrali AMAX400. Czujki będą „obserwować” wskazane obszary i w momencie pojawienia się niebezpiecznego zdarzenia, wygenerują alarm. Informacja o alarmie dotrze natychmiast do użytkownika, nawet jeśli znajduje się on daleko od swojego domu. Dzięki współpracy z aplikacjami na urządzenia mobilne AMAX4000 przekazuje informacje o alarmie przez telefon lub Internet użytkownikowi lub wybranej przez niego osobie, na przykład jego sąsiadowi.

Aplikacje mobilne

– Aplikacje na mobilne urządzenia i podłączenie kamer IP do centrali AMAX4000 pozwalają na natychmiastowy podgląd sytuacji w budynku oraz na śledzenie przez cały czas, nawet kiedy nie jest zgłaszany alarm, co dzieje się w chronionym obiekcie. Centralę AMAX4000 można łatwo zintegrować także z czujkami pożarowymi – podkreśla Bożena Wicha z Bosch Security Systems.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *