Biuro jak marzenie? Super stacja komputerowa.

Biuro jak marzenie? Super stacja komputerowa.

Miejsce do pracy jak fotel architekta z Prometeusza i Obcy 8 pasażer Nostromo? Takie przynajmniej mamy skojarzenia spoglądając na dzieło firmy MWE LAB. Topowy model z kolekcji oryginalnych miejsc biurowych nazwano Emperor 200. Nazwa jest dość trafna, gdyż wyposażenie jest iście cesarskie. Sam producent nazywa je stacją komputerową klasy Ultimate, czyli referencyjnej, lub jak kto woli miejsce jak hotel: pięciogwiazdkowy.

W ramach wyposażenia ekrany dotykowe, system wentylacyjny z filtrami, oświetlenie z funkcją terapii światłem, zautomatyzowany fotel z siłownikami elektrycznymi i aż 3 monitory LED o przekątnej 20 cali. Do tego jeszcze odpowiednie nagłośnienie opracowane przez Bose.  Robi wrażenie? Pora na więcej szczegółów.

Stacja to szkielet z aluminium i PVC. Malowana lakierem samochodowym najwyższej klasy. Wszelkie elementy mechaniczne wykonano z aluminium i stali nierdzewnej. Do wykończenia użyto zaś włoskiej skóry. Fotel obsadzony w szkielecie to dzieło słynnej firmy Recaro. Komfortowy fotel Style Top Line XL z pakietem wentylacyjnym.Także skórzany

Miejsce pracy zautomatyzowano na tyle na ile to możliwe. Za pomocą silników można regulować fotel (wysokość, oparcie, podnożek i podłokietnik), położenie monitorów a także odpowiednie nachylenie, by uniknąć nadmiernego przeciążania kręgosłupa. Za dobrą atmosferę odpowiada system wentylacji powietrza z filtrem HEPA a także oświetlenie diodami LED. Co ciekawe oświetlenie wzbogacono o system SPA z programami do terapii światłem.

Dobra atmosfera to tez nagłośnienie. Miejsce pracy wyposażono w zestaw głośników Bose Companion 5, czyli komplet 3 głośników z subwooferem i systemem korekcji, który umożliwia uzyskanie efektów jak w tradycyjnym kinie domowym w standardzie 5.1.

A warunki do pracy? W ramach opcji 3 ekrany z podświetleniem LED o przekątnej 27 cali. I wymagane porządne podłączenie zasilania. Pobór mocy 1700 – 2100 W zależnie od konfiguracji.

A ceny? Cóż: 49 150 dolarów USA. Jest jednak tańsza opcja: ale o niej już niebawem.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *