Blu-ray na miarę inteligentnego domu

Blu-ray na miarę inteligentnego domu

Jeszcze do niedawna audiofilski sprzęt był jak średniowieczny bastion. Możliwości podłączenia do internetu, współpraca ze smartfonami czy odtwarzanie plików takich jak FLAC były nie do pomyślenia. W końcu jednak kiedyś trzeba było się przełamać, bo oczekiwania konsumentów rosną. I to mocno. Oto przykład ciekawego rozwiązania dla miłośników high end i nowoczesnych multimediów: wyjątkowo zaawansowany odtwarzacz Blu-ray: Oppo BDP-105EU.

To wręcz przysłowiowe dwa w jednym: odtwarzacz audio klasy high end a jednocześnie bardzo zaawansowane źródło dla multimedialnego systemu kina domowego. Na liście kompatybilności: Super Audio CD i DVD Audio, dzięki czemu stare muzyczne archiwum wciąż może się jeszcze przydać. A na dodatek świetne rozwiązanie dla wymagających: oddzielne wyjścia stereo i dźwięku wielokanałowego (analogowe i cyfrowe). A dla nich oddzielne przetworniki cyfrowo analogowe. I do tego takie, które uważane są za najlepsze w branży: ES9018 ESS Technology przeznaczone do profesjonalnych zastosowań. A wisienką na torcie jest jeszcze układ zasilania zaprojektowany przez renomowanego Rotela.

Czas na 4K czyli Ultra HD

Zgodnie z nową modą: skalowanie obrazu do rozdzielczości 4K (3840×2160) lub jak kto woli Ultra HD. Oczywiście konwersja obrazu do 3D, jeśli komukolwiek kiedykolwiek będzie potrzebna. Na liście interesujących rozwiązań jest też wsparcie formatu 24 klatek na sekundę, by wiernie oddać charakter filmów (technologia 24 klatek na sekundę jest stosowana przez przemysł filmowy). No i komplet rozwiązań od Dolby i DTS dla kina 5.1 i 7.1.

Podłącz smartfon poprzez MHL

W ramach multimedialnych ułatwień: wejście MHL do podłączanie najnowszych smartfonów i tabletów. Do czego się przyda? Choćby do wyświetlania zdjęć czy filmów z telefonu. Oczywiście w wysokiej rozdzielczości. Ponadto dostęp do plików poprzez DLNA czy do dysków sieciowych NAS. A w ramach eksperymentów: dostęp do zasobów filmowych o muzycznych przez protokoły SMB czy CIFS w lokalnej sieci. Praktyczne okno na świat.

Połączenia: 2 HDMI, 2 USB i wiele innych

Zaglądając na tył urządzenia trudno przeoczyć dwa wyjścia HDMI. Po co aż dwa? Cóż, w Oppo pomyślano o tych, którzy nie chcą zmieniać amplitunera na nowszy z większa ilością gniazd HDMI, by móc podłączyć jednocześnie telewizor i projektor. Uważni pewnie jeszcze docenią zbalansowane wyjścia audio dla trybu stereo a także dość oryginalne rozwiązanie zarzucone w niedrogim sprzęcie: oddzielne wyjścia audio cyfrowe i analogowe. Kto zatem preferuje tradycyjne podłączenia przewodami ze złączami RCA może ich użyć w przypadku Oppo.

Automatyka domowa Crestron

Lista wyposażenia jest bardzo długa. A możliwości jeszcze dłuższa. Można ją poznać na stronie producenta. Niemniej warto dodać, że nowy odtwarzacz Blu-ray może współpracować np. z automatyką domową Crestrona (firmy współpracują ze sobą), więc do domu inteligentnego pasuje jak ulał.

 

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *