Budma 2013: galeria zdjęć z wystawy

Budma 2013: galeria zdjęć z wystawy

W zeszłym tygodniu Poznań świętował jedno z najważniejszych w Polsce spotkań profesjonalistów branży budowlanej: Budma 2013. Kto nie był może zerknąć do galerii i zerknąć na tekst poniżej, by poznać co przegapił.W Poznaniu wystawiło się ponad 1000 wystawców z 35 państw.

Na tegoroczną ekspozycję złożyły się: Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA, Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech, Targi CBS – Budownictwo Sportowe, Rekreacyjne, Wellness & SPA oraz Targi Branży Szklarskiej – GLASS,  tworząc synergię branż związanych bezpośrednio z budownictwem.

Forum architektury

Budownictwo przyszłości rozpoczyna swój żywot w pracowni architektonicznej. Inteligentny budynek wyłania się wraz z każdym dodanym przez projektanta elementem i każdy z nich ma istotny wpływ na jego wizerunek i funkcjonalność, a docelowo kształt i jakość całej przestrzeni publicznej. Projekt budynku to niezwykle istotny element „większej całości”. Zanim jednak powstaną fundamenty pod budowę, zainteresować musi inwestora i przejść formalno-prawną drogę przez urzędników mających ostateczny wpływ na kształtowanie przestrzeni publicznej. I właśnie złożoności całego procesu poświęcono debatę architektoniczną w ramach FORUM ARCHITEKTURY pt. „Jakość przestrzeni publicznej jako wynik działań architekta, inwestora i urzędnika”.

BudShow – dom autonomiczny.

W obecnych czasach niewyobrażalne staje się mieszkanie czy dom, w którym brakuje podstawowych mediów, ale czy możemy wyobrazić sobie budynek samowystarczalny, który nie wymaga przyłączenia do sieci? Tak właśnie wygląda przyszłość budownictwa energooszczędnego. Ważnym elementem ekspozycji specjalnej będzie wykorzystanie drewna jako materiału konstrukcyjnego, ale również dającego ogromne możliwości dekoracyjne, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Zastosowanie najnowocześniejszych technologii pozwala na znaczne oszczędności energii przy jednoczesnym zachowaniu ciekawego designu. Niewątpliwymi atutami tego typu budynku są zarówno pro-ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania. Autorem projektu budynku jest Tomasz Mielczyński, architekt Build Green Design.

Strefa Testów

W pawilonie 12 zaaranżowano specjalną przestrzeń prezentacji narzędzi, sprzętu pomocniczego oraz innych produktów dla budownictwa. Każdy mógł tam bezpłatnie i w praktyce ocenić najnowsze produkty dostarczone przez wystawców. Dzięki temu uczestnicy targów mieli okazję wyrobić sobie własne zdanie na temat rzeczywistych zalet pojawiających się na rynku nowości.

Bądź energooszczędny.

Budynki energooszczędne i pasywne coraz częściej i chętniej są brane pod uwagę przy decyzji o zakupie nowego, własnego M. Zastosowane proekologiczne rozwiązania to nie tylko bycie „trendy”, ale przede wszystkim odpowiedzialność za środowisko, w którym żyjemy. Warto również wspomnieć o oszczędnościach, na jakie można liczyć poprzez zastosowanie najnowszej dostępnej technologii.

O tym jaka jest rola architekta w projektowaniu i budowie domów energooszczędnych i pasywnych, na jakie dopłaty można liczyć w nowym programie dofinansowania NFOŚ już od przyszłego roku oraz na wiele innych tematów można było  porozmawiać podczas Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego.

Powrót do przeszłości. 

Wielokrotnie przechadzając się po miastach w Polsce napotykamy budynki, które mają ogromną i często bardzo ciekawa historię. Przedwojenne kamienice, perły architektury powojennej w wielu wypadkach nie czarują już swoim wyglądem, a wręcz stanowią „niechciany” element otoczenia. Nie musi tak jednak być. Forum „Budownictwo Przeszłości Budownictwem Przyszłości – druga, lepsza młodość budynku” służyło temu by udzielić ważnych odpowiedzi na temat dostępnych instrumentów finansowania rewitalizacji i remontów.

Fabryka Okien PCV – na Żywo! 

Ideą wydarzenia towarzyszącego Targom Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor–tech, była alternatywna promocja najnowocześniejszych rozwiązań pozwalających na dynamiczny rozwój w biznesie. Pod hasłem „Fabryka okien PCV… na Żywo” kryje się pełnowymiarowy, zaawansowany park maszyn produkujący okna PCV w czasie rzeczywistym, przy użyciu najlepszych komponentów. Powiązane w węzły technologiczne sekcje tworzą linię produkcyjną wraz z jej otoczeniem, odzwierciedlając sytuację w prawdziwym zakładzie produkcyjnym, gdzie istnieje potrzeba dynamicznej reakcji na zaistniałe zdarzenia. Nad całym procesem czuwał koordynator oraz obecni na miejscu technicy.

Dzięki akcji charytatywnej Otwórzmy Dzieciom Okno na Świat, prowadzonej wspólnie z Caritas Archidiecezji Krakowskiej, wyprodukowane podczas targów okna zostaną przekazane Placówce Wsparcia Dziennego oraz Stacji Opieki w Wieliczce, a także na budowę Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej.

Szklany dom na targach GLASS

W nowoczesnych wnętrzach szkło stanowi bardzo ważny element aranżacji i wyposażenia. Szklane ściany, stropy i podłogi, szklane drzwi, szklane meble – dzisiejsze technologie produkcji i obróbki szkła pozwalają na wiele. W praktyce możliwe jest nawet wybudowanie całkowicie szklanego domu. Udowodnili to m.in. architekci z włoskiej pracowni SANTAMBROGIOMILANO, którzy – używając specjalnego szkła koncernu Saint-Gobain – dom taki zaprojektowali i stworzyli.

SzkłoKoncept – marka szkła do wnętrz sygnowana przez koncern Saint-Gobain, największego dostawcę szkła i rozwiązań związanych ze szkłem architektonicznym w Europie, zaprezentuje na swoim stoisku ideę „Szklanego domu”. Podczas tegorocznej edycji targów GLASS wystawcy z kraju i z zagranicy zaprezentowali maszyny do obróbki szkła i materiały eksploatacyjne oraz gotowe wyroby ze szkła.

 

 

 

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *