Cineak – zautomatyzowane fotele do kina domowego

Cineak – zautomatyzowane fotele do kina domowego

Domowa sala kinowa jest tak dobra jak jej wyposażenie. I nie mamy tu na myśli jedynie sprzętu AV. Ale również, a może przede wszystkim fotele. Kinowe zautomatyzowane fotele. Na miarę najlepszych sal w ekskluzywnych kinach. We wspomnianej dziedzinie też pojawiają się nowości. Oto najnowsza propozycja świeżo z targów ISE 2013 w Amsterdamie.

Strato Plus to dzieło niewielkiej belgijskiej firmy Cineak, która niemal od 15 lat specjalizuje się w zautomatyzowanych fotelach do domowych sal kinowych. To jeden z pierwszych zautomatyzowanych foteli który jest modułową konstrukcją. Może bowiem służyć jako wygodna niewielka kanapa i tradycyjne siedzenie kinowe.

W ramach opcjonalnego wyposażenia: uchwyty na kubki, kontrastowe szwy, poduszki, imitacje futra, obrotowa taca na napoje, podwójny zestaw silników, sensory dotykowe zamiast tradycyjnych przycisków a także specjalny port do zamocowania i zasilania pilota kina domowego lub tabletu. Ciekawym rozwiązaniem jest specjalny zestaw amerykańskiej firmy Crowson, który umożliwia stworzenie fotela, który wpada w drgania i emituje dźwięk zgodnie z efektami w oglądanym filmie. Wtedy znacznie łatwiej poczuć trzęsienie ziemi czy start wahadłowca albo eksplozję.

Najnowszy model to zmodyfikowana wersja fotela Strato. W porównaniu z pierwowzorem wydłużono wysokość zagłówka o 10 cm i bardziej pochylono oparcie. W fotelu ukryto mechanizm automatycznej regulacji nachylenia oparcia, który pracuje w dużym zakresie. Można sterować ruchem siedziska, pozycji podnóżka i wysokością zagłówka i to niezależnie. Kontrolę umożliwia sterownik w podłokietniku. Nie trzeba zatem siadać na fotelu, by ustawić go wedle życzenia.

Fotel może być wykończony tkaniną, alcantarą lub skórą z bogatej palety (także specjalnie wzmocnione gatunki do intensywnego użytkowania). Bogata paleta obejmuje nawet skóry z byków z południa Europy a także Skandynawii. Do wyboru są nawet gatunki skór wykorzystywane przez przemysł motoryzacyjny w samochodach luksusowych marek. Ponadto: kolekcja 50 tkanin z katalogu Armani Casa.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *