Co w branży inteligentnych systemów budynkowych piszczy?

Co w branży inteligentnych systemów budynkowych piszczy?

Nowoczesny sprzęt liderów rynku multimediów, najciekawsze polskie projekty integratorskie automatyki budynkowej, pilotażowe projekty i wyniki badań naukowców – to wszystko wypełniło program trzydniowej konferencji IBTMM – 1st World Multi-Conference on Intelligent Building Technologies & Multimedia Management. Wydarzenie przyciągnęło około 400 uczestników z kraju i zagranicy.

W ramach multikonferencji połączono 3 imprezy:

• Kongres Inteligentnych Systemów Budynkowych – InBuS 2013

• Międzynarodową Konferencję Nowych Technologii Budynkowych i Projektowania Architektonicznego – NBTAD 2013

• Konferencję Zintegrowanych Systemów Multimedialnych – IMSC 2013

Firma DLJM System była partnerem wydarzenia, dzięki czemu jej przedstawiciele śledzili dzień po dniu to, co działo się na konferencyjnej arenie. Zwłaszcza to, co związane z automatyką budynkową, czyli obrady InBus i IMSC 2013.

Tematyka pięćdziesięciu wykładów, które odbyły się w ramach tych imprez, odzwierciedlała najnowsze trendy rozwojowe branży. Dużo czasu eksperci poświęcili systemom bezpieczeństwa – o cyberprzestępczości mówił m.in. współtwórca Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego Sił Zbrojnych płk. Piotr Januszewicz. Pracownicy AGH zaprezentowali swoje osiągnięcia w pracy nad metodą sztucznej inteligencji w zarządzaniu budynkami oraz narzędzia automatycznego projektowania budynków. Natomiast producenci pokazali najnowsze technologie przepływu informacji, systemów projekcyjnych, sterowania i wizualizacji (Digital Imaging) oraz systemów Digital Signage.

DLJM System po raz pierwszy przedstawił szczegóły pilotażowego projektu budowy biurowca-laboratorium systemów automatyki, który będzie realizowany w przyszłym roku. Przy ulicy Balickiej stanie budynek, który będzie z jednej strony niskoenergetyczny, m.in. dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej, a z drugiej będzie naszpikowany urządzeniami automatyki budynkowej i umożliwi prowadzenie badań różnych rozwiązań z zakresu systemów zarządzania.

Zwieńczeniem pierwszego dnia konferencji była uroczysta gala w Kopalni Soli w Wieliczce, połączona z wyjątkowym, wyreżyserowanym specjalnie dla IBTMM, pokazem mappingu audiowizualnego. Połączenie architektury miejsca i supernowoczesnych multimediów idealnie wpisywało się w ideę konferencji. Producentem wykonawczym widowiska był dr Grzegorz Augustyn z AGH.

W piątek, ostatniego dnia konferencji, wicewojewoda małopolski – Andrzej Harężlak oraz prof. Jerzy Mikulik z AGH i prof. Wacław Celadyn z Politechniki Krakowskiej wręczyli nagrody w konkursie „Inteligentny klucz”.

Zgodnie z cyklem kongresu InBus, kolejną edycję multikonferencji organizatorzy zapowiedzieli na rok 2015.

Organizatorzy konferencji: Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Województwo Małopolskie, Emmerson Lumico i Lockus.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *