Cyfrowa TV na smartfonie

Cyfrowa TV na smartfonie

Oto prosty sposób, aby poza krajem lub na urlopie mieć dostęp do ulubionych kanałów telewizyjnych tam, gdzie nie ma zasięgu np. platform cyfrowych: n, Cyfry+, Cyfrowego Polsatu, kablowych lub nie można korzystać z innych domowych urządzeń wideo.Czasem bowiem bez ulubionych stacji trudno się obejść na wyjeździe.

Do Slingboxa połączonego z domowym routerem zapewniającym dostęp do Internetu, dołącza się odbiornik TV do jednego z jego wejść audio-wideo: Video, S-Video, komponent i fonii L, R. Naprzeciw czujnika podczerwieni sterowanego urządzenia montuje się nadajnik podczerwieni (odpowiednik pilota), który także dołącza się do Slingboxa. Jest wtedy możliwość zdalnego sterowania funkcjami dołączonego urządzenia wideo. Slingbox konwertuje analogowy sygnał audio-wideo na strumień danych cyfrowych.

Slingbox jest produkowany w kilku wersjach. W wersji podstawowej Solo obraz ma rozdzielczość 640 × 480 pikseli. W wersji Slingbox Pro-HD obraz jest poddany kompresji w formacie H.264, a dźwięk w AAC i może być przesyłany w formacie 720p lub 1080i. Ta nowość zapewnia lepszą niż w formacie WMV jakość transmisji przy zachowaniu identycznych parametrów łącza internetowego. Minimalne wymagane łącze dla obrazu SD ma przepustowość 600 kbit/s. Dodatkowo Slingbox Pro-HD ma wbudowany tuner TV – wystarczy dołączyć antenę naziemną, aby oglądać telewizję na ekranie komputera.

Pierwszym ze sposobów oglądania telewizji przy wykorzystaniu Slingboksa jest wykorzystanie domowego stacjonarnego komputera lub laptopa znajdującego się w domowej sieci. Należy zainstalować na nim oprogramowanie Single Player. W czasie konfiguracji wybiera się rodzaj połączeń audio wideo, można regulować parametry jakości obrazu: jasność, kontrast, nasycenie, odcień. Wirtualny pilot widoczny na ekranie umożliwia sterowanie najważniejszymi funkcjami.

Oglądanie programów TV z domowego dekodera TV na urządzeniu mobilnym umożliwia aplikacja SlingPlayer Mobile. Po pobraniu z Internetu aplikacji na telefon lub tablet, telewizję z domowego odbiornika TV lub innych urządzeń wideo można oglądać na tych urządzeniach w dowolnym miejscu na świecie, jeśli jesteśmy w zasięgu Internetu. Aplikacja umożliwia współpracę z iPhone’em, iPadem, smartfonami z systemem Android, Windows Mobile, BlackBerry, Palm OS lub Symbian. SlingPlayer Mobile obsługuje dowolny typ połączenia internetowego na urządzeniu przenośnym, w tym 3G, 4G, Wi-Fi, USB, Bluetooth.. Za pomocą ekranu urządzenia mobilnego można uruchamiać np. odbiornik satelitarny, zmieniać kanały i programować timer do nagrywania na dysku podłączonego urządzenia. Urządzenie w sposób ciągły sprawdza przepustowość internetowego kanału transmisyjnego, ustalając jakość obrazu.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *