Dom zarządzany przez telefon i tablet: Smart Home Controller

Dom zarządzany przez telefon i tablet: Smart Home Controller

Smartfon i tablet znów jako pilot do sterowania domem. Zdalna regulacja wyposażenia domu: oświetlenia, ogrzewania czy rolet a także komunikacji z systemem alarmowym. Zdalna w pełnym tego słowa znaczeniu: także wtedy gdy jesteśmy daleko od domu. Wspomniana funkcjonalność właśnie trafiła do systemu xComfort firmy EATON.

By skorzystać ze zdalnego sterowania trzeba zainwestować w To serwer łączący system xComfort z domową sieciową Wi-Fi za pomocą routera. Umożliwia to zarządzanie bezprzewodową instalacją w obrębie lokalu (w zasięgu sieci Wi-FI) oraz po podłączeniu routera Wi-Fi do sieci internet, także z dowolnego miejsca na świecie.

Do sterowania przygotowano bezpłatne aplikacje na dwa systemy operacyjne: iOS’a (iPhone, iPad) i Androida (smartfony/tablety), które współpracują z serwerem. Jest jeszcze alternatywne rozwiązanie dla tych, którzy nie korzystają ze wspomnianych systemów operacyjnych. Do serwera można dostać się także z poziomu dowolnej przeglądarki WWW , dzięki czemu można zarządzać z komputera stacjonarnego, laptopa lub telefonu komórkowego o innym systemie operacyjnym niż wymienione wyżej.

Dostępne funkcjonalności

• obsługa oświetlenia, ogrzewania, rolet i innych urządzeń elektrycznych z jednego miejsca (urządzenia, np. smartfona/tabletu/komputera)

• archiwizacja danych z czujników i wyświetlenie ich wartości w formie czytelnych i przejrzystych wykresów

• obsługa monitoringu zużycia mediów – energii elektrycznej, gazu, wody.

• współpraca z bezprzewodowym system xComfort – możliwość montażu w istniejących i nowych instalacjach bez dodatkowego okablowania

• zdalny dostęp do systemu xComfort z poziomu smartfona/tabletu lub przeglądarki internetowej

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *