Domofon ze Skype: Gira

Domofon ze Skype: Gira

Goście powoli zjeżdżają się na święta, trafiają na zamknięty dom gdyż wszyscy domownicy na zakupach? Gira proponuje ciekawe rozwiązanie. Goście już nie muszą wydzwaniać przez telefon. Wystarczy, że użyją domofonu z funkcją Skype i podłączeniem do internetu.

Domofon IP może być rozszerzony o funkcję Skype i indywidualny komunikat głosowy. Goście mogą zostawić wiadomość video albo nawiązać video rozmowę. Obraz jest przekazywany na nasz sprzęt mobilny: smartfon, tablet czy laptop. Co ważne zdalnie możemy otworzyć zamki i wpuścić gości do domu. Alternatywnie: grzecznie podziękować za odwiedziny, gdy pojawi się niechciany gość (jego zdjęcie czy obraz video można zobaczyć w telefonie).

Komunikacja w obrębie domu odbywa się w ramach systemu KNX i przez domowy serwer np. HomeServer Gira. Co ciekawe Gira zastrzega, że aktualizacja jest bezpłatna a sama usługa nie jest gwarantowana. Najwyraźniej Niemcy nie mają zaufania do Skype jeśli chodzi o długoterminową współpracę. Niemniej sama idea domofonu z funkcjonalnością Skype do nas przemawia.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *