Drugi dzień z CES: Epson z 3D do wielkich sal

Drugi dzień z CES: Epson z 3D do wielkich sal

Dwa projektory w sali? Jeden pod drugim? Po co? Cel jest jeden: stworzyć system pasywnej projekcji obrazów 3D. W założeniu niedrogi nie tylko ze względu na lekkie i tanie pasywne okulary. Premiera na CES. A w Polsce jeszcze w styczniu w sklepach.

 „To jest nasz pierwszy w historii pasywny system projekcyjny 3D składający się z dwóch urządzeń, dzięki któremu audytoria dowolnej wielkości mogą oglądać jasny i barwny obraz 3D. Połączenie techniki pasywnej projekcji 3D i niedrogich okularów, system Epson EB-W16SK oferuje niski całkowity koszt użytkowania i idealnie sprawdzi się w miejscach, gdzie duże grupy widzą chcą jednocześnie oglądać obraz 3D” – mówi Karol Andruszkiewicz, menedżer produktu z polskiego oddziału firmy Epson Europe.

Nowe urządzenie  jest w stanie wyświetlać jasny obraz 3D przed różnej wielkości audytoriami, a ze względu na przystępną cenę, idealnie nadaje się dla placówek edukacyjnych, muzeów, sal wystawowych i branży hotelarskiej.  Epson EB-W16SK charakteryzuje się niskim całkowitym kosztem eksploatacji (TCO) obsługuje wszystkie aktualnie używane formaty sygnału 3D zgodne z HDMI i sprawia, że dowolnej wielkości audytorium może oglądać projekcję 3D z zachowaniem naturalnych i soczystych kolorów nawet w niezaciemnionych pomieszczeniach.

System projekcyjny Epson EB-W16SK składa się z dwóch projektorów umieszczonych jeden nad drugim, w specjalnie skonstruowanym uchwycie. Projektory są połączone kablem USB. Przed każdym z obiektywów umieszczony jest filtr polaryzacyjny. Intuicyjny system konfiguracji  i automatycznej synchronizacji obrazów z obydwu projektorów znacznie skraca proces konfiguracji  i przygotowania projekcji. Gdy projekcje się na siebie nakładają, obrazy są elektronicznie dopasowywane za pomocą ustawienia automatycznej regulacji projektora i przygotowania projekcji.

Jakość obrazu gwarantuje system 3LCD firmy Epson, który wiernie odtwarza szeroką gamę kolorów  i umożliwia wyświetlanie naturalnych, barwnych obrazów — doskonale nadaje się zatem do takich zastosowań jak zajęcia lekcyjne i wystawy artystyczne.  Obydwa projektory mają jednakowo duże natężenie światła białego i barwnego (tzw. CLO) na poziomie 3000 lumenów, co pozwala na wyświetlanie jasnych obrazów 3D w różnych warunkach oświetlenia w pomieszczeniu.

System projekcyjny Epson EB-W16SK obsługuje wszystkie formaty sygnału 3D zgodne z HDMI i umożliwia projekcje różnych rodzajów obrazu: klatki ustawione obok siebie pionowo (ang. side-by-side) i poziomo (top-and-bottom) oraz nałożone na siebie (frame packed), dzięki czemu użytkownik może korzystać z szerokiej palety dostępnych na rynku materiałów 3D.

Nowy system projekcyjny Epson dostarczany jest z parą polaryzacyjnych okularów 3D pozwalających uzyskać jasny trójwymiarowy obraz. Dzięki niskiemu wskaźnikowi TCO stanowi przystępny sposób na osiągnięcie efektu 3D.

Epson EB-W16SK będzie można kupić  w Polsce już od stycznia 2013 r. w sugerowanej cenie detalicznej 8 040 zł (z jedną parą okularów). Gwarancja 24 miesiące na projektor, a 12 miesięcy lub 1000h na lampę.

Funkcje

  • Pierwszy system pasywnej projekcji 3D firmy Epson składający się z dwóch projektorów
  • Jasna projekcja na dużym ekranie
  • Wyjątkowa jakość obrazu dzięki technologii 3LCD firmy Epson
  • Jednakowe  natężenie światła białego i barwnego – tzw. CLO (Color Light Output)
  • Jako jedyny system projekcyjny z tego segmentu rynku2, Epson oferuje pełną obsługę wszystkich formatów sygnału 3D zgodnych z HDMI (klatki ustawione obok siebie pionowo i poziomo, nałożone na siebie oraz sekwencyjne).
  • Dwa projektory o jasności 3 000 lumenów połączone ze sobą
  • Płytki polaryzacyjne na obiektywy projektorów w zestawie
  • Polaryzacyjne okulary 3D — jedna para w zestawie
  • Łatwa regulacja obrazu projekcji 3D za pomocą ustawienia automatycznej regulacji projektora
  • Pozioma i pionowa korekcja geometrii obrazu

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *