Dzieci też się mogą bawić roletami. Nowymi roletami.

Dzieci też się mogą bawić roletami. Nowymi roletami.

Dzieci bawiące się roletami? Lepiej nie! Ale skoro nie zawsze da się uniknąć zabawy, to można uczynić ją bardziej bezpieczną. Oto sposób na wyeliminowanie zagrożenia zaplątania się w sznurek z koralikami.

Na tegorocznych targach Heimtextil we Frankfurcie Franc Gardiner zaprezentował nowe funkcjonalności systemu  smartroll – nowoczesnej technologii automatycznego zwijania rolety z mechanizmem sprężynowym. Oprócz standardowej średnicy 24 mm, mechanizm  smartroll może być zastosowany do rur o przekroju 32 mm. Marka zaprezentowała również adaptery zwiększające zakres użycia systemu. Co to oznacza dla klientów?

Automatyka dla okna

Smartroll jako nowoczesna technologia automatycznego zwijania rolety z mechanizmem bezsznurkowym jest odpowiedzią na tendencje rynku światowego oraz potrzeby klientów związane z odchodzeniem od tradycyjnego rozwiązania z zastosowaniem mechanizmu koralika. System sznurkowy zostaje zastąpiony mechanizmem sprężynowym, jako odpowiedź na potrzebę wygody i bezpieczeństwa użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa dzieci, eliminując zagrożenie zaplątania się w sznurek z koralikami.

Dla miłośników dużego formatu

Projektanci marki opracowali rozwiązanie dostosowujące mechanizm do rur o większej średnicy – 32mm. Ta zmiana sprawia, że może on obsługiwać nawet ciężkie i szerokie rolety. Większe gabaryty rury pozwalają na zwiększenie poziomu maksymalnego obciążenia do 3,4kg, dzięki czemu duże okna i grube tkaniny nie stanowią już żadnego problemu. Jest to szczególnie istotne w projektach nowoczesnych mieszkań, gdzie pojawiają się coraz modniejsze, duże przeszklenia i zachodzi konieczność regulowania dopływu światła do pomieszczenia.

Dobrze zaadaptowane

Dzięki specjalnym adapterom, technologię  smartroll można zastosować do rur o niemal każdym rozmiarze. W ofercie pojawiły się właśnie adaptery do rur o średnicach 32 i 38 mm.

Mechanizm  smartroll oprócz szybkiej i wygodnej obsługi proponuje dodatkowe udogodnienia: możliwość samodzielnego dostosowania prędkości zwijania oraz ustawienia stałej wysokości zatrzymywania się rolety. Niezależnie od prędkości –mechanizm  smartroll pracuje niezmiennie cicho i płynnie.

Zmieniony  smartroll to możliwość zastosowania nowej technologii do coraz szerszej gamy rolet, dzięki czemu nie jesteśmy zmuszeni rezygnować z bezpieczeństwa i wygody nawet posiadając niestandardowe okna.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *