Epson: nowe projektory biznesowe

Epson: nowe projektory biznesowe

Nowe projektory Epsona pojawiają się w szczególnym okresie. Okresie, który zapewne zapamiętamy jako czas zmiany standardu. Standardu miary jasności projektorów. Zapewne większość użytkowników sprzętu do kina domowego nie będzie jeszcze zaprzątać głowy nowym parametrem. Ale wszyscy odpowiedzialni za przetargi: jak najbardziej. Wiele wskazuje na to, ze wraz z opracowaniem nowego pomiaru jasności kolorów w projektorach zmienią się także warunki przetargów. A co za tym idzie: zupełnie zmieni lista faworytów. Stąd warto zapamiętać nowy skrót CLO. Przybliżymy go bliżej już niebawem. A na początek film.

Dwie nowości Epsona to projektory, które mają jednakową jasność: 3000 lumenów światła białego i barwnego (miara CLO: Color Light Output). W porównaniu ze standardowymi 1 procesorowymi projektorami z techniką DLP: nawet trzy razy jaśniejsze kolory. Epson chwali się ostrym obrazem, jasnymi i żywymi kolorami a także współczynnikiem kontrastu: 10 000:1. I to w obu modelach: EB-X18 i EB-W18. I oczywiście ustawieniami ekologicznymi: automatyką wygaszania lampy, wyciszania dźwięku i wyłączania obrazu. A różnice? Model z literą X w oznaczeniu zapewnia rozdzielczość XGA. Drugi: WXGA. Ma stosowne przełożenie na cenę. Tańszy EB-X18 kosztuje 2100 zł. Droższy: 300 zł więcej.

Na projektory można spojrzeć z perspektywy technika odpowiedzialnego za szybkie przygotowanie sprzętu do pracy: konferencji, spotkania czy jakiejkolwiek innej prezentacji. Epson stosuje ręczny suwak korekcji geometrii obrazu i automatykę korekcji pionowej, co oznacza realną oszczędność czasu w korygowaniu i prostowaniu obrazu. Szczególnie mając na względzie różne kąty, pod jakimi ustawia się projektor w stosunku do ekranu. A jak dużego ekranu? Możliwości są spore: od 30 do 350 cali (76 cm – 889 cm). Powinno wystarczyć.

Parę słów o gwarancji co ma znaczenie nie tylko w biznesie ale i edukacji. Epson zapenia 12 miesięczną gwarancję na lampę (lub 1000 godzin pracy). Jej żywotność szacowana jest na 5000 H w trybie normalnym. W trybie oszczędnym: 1000 godzin dłużej. Oddzielna gwarancja jest na cały projektor z wyłączeniem lampy: 2 lata.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *