Europejski projekt budowlany

Europejski projekt budowlany

Europejski projekt budowlany? Jedną z okazji, by go przybliżyć były targi w Paryżu. Na początku listopada odbyły się bowiem w Paryżu targi Batimat. Pewnie nie jeden wzruszy ramionami. Kolejna impreza w branży budowlanej. Nic bardziej błędnego. Choćby z racji wspólnego projektu prowadzonego przez organizację European Housing Network EURHONET: Building Together.

Projekt nazwany w skrócie BuildTog jest realizowany we współpracy z kilkoma firmami. Wśród nich jest BASF. Ponadto niemiecka agencja doradztwa energetycznego LUWOGE, firma projektowa A/NM/A a także francuski architekt Nicolas Michelin. Cel? Stworzenie nowej generacji domów mieszkalnych. Co to znaczy nowej generacji? Priorytetem jest najwyższa wydajność energetyczna, niedroga konstrukcja i świetna architektura. Pięknie.

 

Udział BASF w nowym projekcie to produkty izolacyjne. Wśród nich tak tajemnicze skróty jak EPS, XPS, PU. Pierwszy z nich to polistyren rozszerzalny z cząsteczkami grafitu. A to oznacza wzrost o 20% wydajności izolacyjnej. Polecane na elewację, dach i wewnętrzne ocieplenie. Drugi to pianka polistyrenowa wykorzystywana do izolacji obwodowej, dla systemów odwróconego dachu a także podłóg narażonych na duże obciążenie. A ponadto dodatkowe systemy w formie spreju: do dachów, ścian i podłóg. A nawet połączenie dwóch materiałów, by wytwarzać ramy okienne o zredukowanej utracie ciepła.

Zwykle z izolacją utożsamia się ochronę przed zimnem. A to błąd. Równie istotna jest ochrona przed hałasem. Stąd pomysły takie jak Basotect odznaczające się dobrą chłonnością akustyczną. Ale o tym szerzej, gdy bliżej przyjrzymy się nowej koncepcji domu.

 

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *