Gadżet epoki MP3: bezprzewodowy głośnik

Gadżet epoki MP3: bezprzewodowy głośnik

W czasach porządnego stereo bezprzewodowe głośniki kojarzono jednoznacznie: to był chłam. Ale w epoce w której rządzi Mp3, smartfon i wszystkie iSprzęty, bezprzewodowy głośnik stał się hitem. I nawet bardzo renomowane firmy audio nie mogły pozwolić sobie na luksus lekceważenia. Oto dobry przykład: Boston Acoustics.

Nowe centrum muzyczne firmy Boston Acoustics pozwala zarówno na przewodowe (dzięki wbudowanemu złączu LAN), jak i bezprzewodowe (dzięki wbudowanemu Wi-Fi) połączenie z Internetem. Zgodność urządzenia ze standardem DLNA umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie muzyki ze smartfonów, tabletów i komputerów, a także dysków sieciowych NAS (Network Attached Storage). Obsługa standardu AirPlay umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki z urządzeń opartych na systemie iOS, takich jak iPad, iPhone lub iPod Touch, a także z dowolnego komputera PC lub Mac z zainstalowanym oprogramowaniem iTunes. Muzyka może być przesyłana do kilku urządzeń MC200 Air jednocześnie.

Tylny panel zawiera złącze USB, umożliwiające odtwarzanie muzyki z przenośnych pamięci flash. Możliwe jest również podłączenie mobilnych urządzeń firmy Apple, a więc iPhone’ów i iPadów, i ładowanie ich baterii. Wejście Aux (jack 3,5 mm) umożliwia podłączenie zewnętrznego źródła sygnału audio, np. odtwarzacza MP3.

Urządzenie wykorzystuje 3,5-calowy głośnik zaprojektowany przez Boston Acoustics, charakteryzujący się pasmem przenoszenia od 70 Hz do 20 kHz. Dodatkowo zastosowana technika BassTrac zapewnia poprawę odtwarzania niskich częstotliwości bez wprowadzania dodatkowych zniekształceń do sygnału.

W tylnej części obudowy modelu MC200 Air znajdują się otwory montażowe, które umożliwiają łatwe zamocowanie urządzenia na ścianie. Dzięki temu użytkownik może umieścić prezentowany system audio dokładnie tam, gdzie tego potrzebuje. Model MC200 Air doskonale sprawdzi się w sypialni, salonie lub kuchni. Urządzenie jest dostępne w kolorze czarnym lub białym. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania, wyposażony w niezbędne przyciski do obsługi odtwarzania plików.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *