Garnek z WiFi – kuchnia najbliższej przyszłości: IFA 2013

Garnek z WiFi – kuchnia najbliższej przyszłości: IFA 2013

Wi-Fi w garnku? To duże uproszczenie. Wi-Fi w pomysłowej maszynie do gotowania. Philips nie boi się nawet stwierdzenia: inteligentnej maszynie do gotowania. O co chodzi? Zerknijcie najpierw na film.

Prototyp zaawansowanego AGD powstał w ramach projektu o nazwie Next. Philips Home Cooker to rodzaj szybkowaru lub modnych urządzeń kombi, które przydają się do przygotowywania potraw: także gotowanych. Urządzenie poprzez WiFi łączy się z aplikacją, która służy nie tylko jako książka kucharska ale także centrum sterowania. W dużej mierze zautomatyzowanego. A jak to działa w praktyce?

Zaczynamy od wybrania przepisu. W aplikacji rzecz jasna. Oczywiście to książka kucharska ilustrowana. Zawiera bazę zdjęć z instrukcją jak krok po kroku dobierać i łączyć składniki a następnie całość np. ugotować. Aplikacja sama przy tym oblicza i reguluje idealny czas gotowania i ustawienia właściwej temperatury. W pracach nad systemem Home Cooker uczestniczył też Jamie Oliver, więc niewykluczone, że część przepisów to dzieło znanego kucharza.

Proces przygotowania posiłku jest stale nadzorowany. Jeśli konieczna jest interwencja człowieka, wówczas system wysyła stosowny alarm. Niemniej sprzęt automatycznie zmniejsza ogień podczas zbliżania się do końca gotowania. W razie potrzeby może również podtrzymywać ciepło, by potrawa nie wystygła zanim domownicy dotrą na obiad czy kolację.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *