IFA: inteligentne TV. Od Loewe

IFA: inteligentne TV. Od Loewe

W inteligentnym domu powinien stać inteligentny telewizor. Tak przynajmniej przekonuje Loewe podczas targów IFA. A co kryje się za chwytliwym hasłem?

Sprzęt o nazwie Connect ID. A w nim nowy interfejs użytkownika, nowe pojęcie dźwięku, nowa elektronika, nowe kolory. Strasznie dużo tych określeń: nowe. I jak łatwo się domyśleć. Lepsze, rzecz jasna. Nie chcemy szydzić z Niemców. Podziwiamy bowiem Loewe, za świetne rozwiązania, dzięki którym korzystanie z telewizora jest naprawdę przyjemne. Ale od razu inteligentne?

Na głównym ekranie telewizora można ustawić najbardziej ulubione skróty.Do kanałów TV, mediów z różnych nośników, stacji radiowych, filmów, muzyki czy innych zasobów z sieci domowej. Samo menu Assist Media ma być komfortowym przewodnikiem, bo całej multimedialnej kolekcji domowej. Włącznie z tym, co zgromadzono na domowym serwerze.

Loewe Connect ID bazuje ma matrycach LED z częstotliwością odświeżania 200 Hz. Oczywiście w standardzie 3D. Przekątne? Od 32 cali do 55 cali. W przypadku Loewe oznacza to wersję z aktywnymi okularami 3D. Niestety nie wiemy, kto dostarcza ekrany. Ale czy w obecnych czasach ma to jeszcze jakieś znaczenie?

Ciekawie rozwiązano sekcję audio telewizora. Wbudowano wzmacniacz klasy D, czyli mocną i wydajną końcówkę mocy. Jak mocną? 80 W. Sporo jak na TV. Do tego dekoder wielokanałowego dźwięku (standard 5.1 – DTS, Dolby Digital). Co ciekawe docelowo nagłośnienie można rozbudować do systemu 7.1. A w opcji 3D Orchestra nawet do 4 subwooferów.

Wykończenie? To bardzo mocna strona Loewe. DO wyboru 12 kolorów i 2160 wariantów wykonania. Doprawdy trudno wymagać więcej. I jeszcze wybór pilotów. Prócz tradycyjnego jest jeszcze aplikacja iPad Assistant, by zmienić tablet Apple w centrum zarządzania telewizorem. A jak wygląda w praktyce? Poniżej film.

Na koniec interesująca tematyka z materiału prasowego. Kwestia trwałości telewizora. Loewe twierdzi, że każdy produkt ma swój cykl życia. W przypadku Connect ID producent twierdzi, że sprzęt zaprojektowano do jak najdłuższej pracy. A jak długiej? Ponoć dobre samopoczucie mamy mieć przez nasze całe życie. Serio?

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *