Indukcja z pomysłem, czyli nowa generacja płyt

Indukcja z pomysłem, czyli nowa generacja płyt

Pewnie jeszcze nie jeden z miłośników kuchni korzysta z płyty gazowej. A nawet myśli o nowej. Ale może warto pomyśleć o płycie indukcyjnej. Tym bardziej, że ciekawych funkcji godnych domu inteligentnego nie brakuje w nowych płytach indukcyjnych. Przed Wami kolejna porcja nowości z zakończonych targów Living Kitchen. Pora na utytułowaną markę AEG.

Po pierwsze: elastyczność

Najnowsze płyty HK956970FB, HK884400FS oraz HK874400FB nie mają wyraźnie zaznaczonych pól grzejnych – to nie jest potrzebne. Płyty wyposażone są w inteligentne sensory, które dostosowują pole do wielkości garnka. Dzięki temu gęsta zupa jest równomiernie podgrzana a stek soczysty i smakowicie przyrumieniony.

Wybór parametrów płyt jest niezwykle prosty – wszystkie modele mają sterowanie dotykowe, które zapewnia maksymalny komfort i łatwość obsługi.

Po drugie: więcej możliwości

Płyta HK956970FB wyposażona jest w sześć pól grzejnych, które podzielić można na trzy pionowe pola MaxiZones z trzema różnymi ustawieniami mocy – wysokim, średnim i niskim. Na każdym z pól bez problemu zmieści się duży garnek lub naczynie o nietypowym kształcie, dlatego różnorodne dania na małe przyjęcie przygotowywać można w tym samym czasie. Sterowanie DirekTouch, oddzielne dla każdego pola grzejnego, pozwala na precyzyjną regulację. Wszystkie pola wyposażone są w cyfrowy wskaźnik mocy oraz funkcję Booster, która umożliwi natychmiastowe rozgrzanie pól do maksymalnej temperatury.

Po trzecie: design

Najnowsze płyty AEG wyróżniają się nowoczesnym, ciekawym wzornictwem. Model HK884400FS dostępny jest w kolorze białym z dużym, kolorowym wyświetlaczem MaxiSight, który czytelnie pokazuje informacje dotyczące każdego z pól grzejnych. Z kolei płyta HK74400FB to elegancki klasyk – czerń, która pasować będzie do każdej kuchni.

Oszczędność na kilka sposobów

Projektanci najnowszych płyt AEG zadbali także o oszczędne gospodarowanie ciepłem. Już dzięki dopasowaniu pola grzejnego do kształtu garnka oszczędza się energię, która w wypadku tradycyjnej płyty gazowej ulatniałaby się na boki. Płyty indukcyjne grzeją dokładnie pod naczyniem – nie ma żadnych strat. Dodatkowo, funkcja EcoTimer umożliwi zaprogramowanie procesu gotowania, by energia wykorzystywana była tylko tak długo, jak potrzeba. Z kolei dzięki wskaźnikowi OptiHeat w pełni zostanie wykorzystane ciepło pozostałe.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *