Inteligentny dom na IFA 2013: wizja LG

Inteligentny dom na IFA 2013: wizja LG

Nie jest szczególną tajemnicą, że koreańskie firmy intensywnie pracują nad własnymi wizjami nowoczesnych domów. A ściślej wyposażeniem nowoczesnych domów we własny sprzęt, który tworzy osobny ekosystem sprzęgnięty z systemem zarządzania domem. Podczas targów IFA pierwsze projekty ujawniło LG. Na początek sprzęt AGD, który komunikuje się ze światem poprzez internet. Jest to lodówka z funkcją połączenia ze sklepem internetowym, by zamówić potrzebne artykuły spożywcze. Do tego pralka z funkcją autodiagnostyki i komunikacji ze smartfonem poprzez NFC. I wreszcie bardzo zaawansowany automatyczny odkurzacz z funkcją sterowania poprzez aplikację w smartfonie. I właśnie robotowi odkurzającemu przyjrzymy się w pierwszej kolejności.Nazywa się HOM BOT SQUARE. Na początek krótki film.

Nowy odkurzacz wyposażono w 2 kamery, by lepiej monitorować przestrzeń dookoła. Do tego dwie szczotki, czujniki strefy pracy, funkcja automatycznego pomiaru i tworzenia wirtualnej mapy pomieszczeń w których odkurzacz ma sprzątać. Sprzęt zapamiętuje także położenie obiektów, które należy omijać. No i oczywiście pamięta obszar, który już został posprzątany. Odkurzacz ma nawet tryb automatycznego rozpoznawania rodzaju podłogi i dobierania programu sprzątania.

Jest też odpowiednia komunikacja. Poprzez aplikację w smartfonie. Użytkownik może zdalnie włączyć odkurzacz, sprawdzić historię sprzątania, przejrzeć mapę z obszarami, które już zostały posprzątane a także zaprogramować określone pory pracy. A także i miejsca. W ramach gadżetu: opcja sterowania głosowego. Póki co trudno nam sobie jeszcze ją wyobrazić, więc chętnie sprawdzimy sprzęt w akcji. A do tego czasu pewnie jeszcze pojawi się niejedna aktualizacja oprogramowania. Tak, aktualizacja. LG bowiem umożliwia automatyczną aktualizację poprzez smartfon. Inspirujące.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *