Inteligentny ogród? Nie do końca…

Inteligentny ogród? Nie do końca…

Systemami automatyki można się wyręczać w ogrodzie. Ale wszystko w granicach rozsądku. Automatyka zadba o odpowiednie nawodnienie. Automatyczna kosiarka utrzyma trawę na odpowiedniej wysokości. Specjalne czujniki mogą przypominać o konieczności nawożenia roślin. I właściwie tyle. Pewne czynności trzeba jednak wciąż wykonać samodzielnie. Albo siłami ogrodnika. Jakie? Chociażby przycinanie roślin: krzewów i żywopłotów. Ale i tu dokonano postępu. Nie trzeba ciągać za sobą długiego przewodu. Wystarczy: odpowiednie narzędzie akumulatorowe. Poniżej ciekawy poradnik Gardeny.

Czas na żywopłot

Żywopłot może pełnić wiele funkcji w naszym ogrodzie. Może być ozdobą lub ogrodzeniem. Najlepszą porą na przycinanie jest lato, kiedy kończy się ich główny przyrost. Później roślina rośnie słabiej i zachowa taką formę, jaką jej nadamy. Żywopłoty przycięte w odpowiedni sposób, nadają naszym roślinom idealny kształt i prawidłowy rozrost nowych pędów. Dzięki temu nasz ogród zyskuje na wyglądzie.

Narzędzia do podcinania powinny być ostre, czyste i wygodne do użytkowania, żeby praca sprawiała nam przyjemność i była bezpieczna dla roślin oraz użytkownika. Do takich prac odpowiednie będą akumulatorowe nożyce do żywopłotu EasyCut 50-Li marki GARDENA. Wydajny akumulator pozwala na bezprzewodową i wygodną pracę w ogrodzie. Dodatkowo są bezpieczne dla użytkownika. Zderzak ochronny zapewnia bezpieczeństwo w przypadku odbicia urządzenia przy cięciu w pobliżu ziemi – mówi Jarosław Soboń, ekspert marki GARDENA. Przy przycinaniu pędów powinniśmy zachować ostrożność, żeby nie uszkodzić naszych roślin, które powinny prawidłowo się rozwijać.

Perfekcja w przycinaniu krzewów

Przycinając twarde pędy najlepiej skorzystać z wyspecjalizowanych narzędzi, aby nie uszkodzić pędów, które są zdrowe i dobrze się rozwijają. Pamiętajmy, żeby obcinać pędy pod ok. 1 cm nad pąkiem pod delikatnym kątem. Podczas przycinania, nie tylko usuwamy te pędy, które są nam niepotrzebne, ale również pobudzamy nasze rośliny do rozrostu. Do takich zadań możemy wykorzystać GARDENA Comfort sekator ogrodowy. Charakteryzuje się wąskimi ostrzami dla dokładniejszego i precyzyjnego cięcia. Ostrza tnące pokryte są powłoka antyadhezyjną. Takie narzędzie może nam posłużyć przez wiele sezonów. To idealny sekator dla kobiet, ponieważ nie wymaga dużego wkładu siły, tnąc grubsze gałęzie kilkustopniowo.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *