Inteligentny sedes sterowany smartfonem

Inteligentny sedes sterowany smartfonem

Inteligencja sięgnęła poziomu sedesu. Dosłownie! Za tzw. smart sedes wzięli się Japończycy i skonstruowali model, który…rozpoznaje swojego użytkownika i dostosowuje parametry pracy: ciśnienie wody, temperaturę, zapach a nawet rodzaj muzyki.

Oto Lixil Satis: prawdopodobnie najsprytniejszy sedes na świecie. I oczywiście zaprojektowany tak, by korzystanie z toalety odbywało się w nadzwyczaj królewskich warunkach. I nie mamy wcale na myśli wyjątkowo komfortowej deski. Liczy się cała wyjątkowa oprawa technologiczna.

Lixil Satis to sedes który jest kontrolowany przez smartfon. W dosłownym tłumaczeniu: smartfon toaletowy. Wystarczy połączenie Bluetooth i wówczas można korzystać do woli z telefonu. Póki co stworzono aplikację na system Android. Przydaje się ona do kontrolowania sedesu jak i monitoringu jego pracy. Zacznijmy od kontroli.

Użytkownik może wprowadzić indywidualne ustawienia trybu pracy. Wybiera się muzykę, dozowany zapach, płukanie, automatyczne unoszenie i zamykanie klapy a nawet funkcję masażu wodnego. W przypadku płukania można nawet wybrać poziom intensywności. To oczywiste: nie każda impreza oznacza potrzebę silniejszego spłukiwania muszli. Ponadto można nawet sterować systemem, który ma niwelować wszystkie niepożądane zapachy. Wygląda na to, że można bezkarnie obżerać się bigosem. Także ze względu na akustykę. Pod kontrolą są również głośniki wbudowane w sedes i odtwarzanie muzyki. Co ważne wszystko można zapisać, by siadając na sedes rozpoczęło się odtwarzanie ulubionego nagrania. Alternatywnie można skorzystać z kawałków specjalnie zagranych przez japońskiego pianistę jazowego. A to nie koniec.

Siadając na desce automatycznie zmieni się tryb wyświetlania w smartfonie. Do dyspozycji będą funkcje przydatne podczas posiedzenia na wysokim szczeblu. Jakie? A chociażby intensywność spłukiwania, dozowania zapachów czy podmywania delikwenta. By umilić czas można nawet przejrzeć japońskie anegdoty o toalecie. A to wciąż nie wszystko.

 

Sedes można także monitorować. W aplikacji jest bowiem funkcja kalendarza, dzięki której gromadzone są dane o zużyciu wody i energii. I w każdej chwili można sprawdzić, kiedy została przeprowadzona procedura gruntownego czyszczenia. Inspirujące.

 

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *