iPad sterujący całym domem? Choćby z ramki na ścianie

iPad sterujący całym domem? Choćby z ramki na ścianie

Trzeba przyznać, że twórcy oprogramowania do zarządzania całym domem polubili sprzęt Apple. To właśnie dla iOS powstało mnóstwo ciekawych rozwiązań, które łączy jedno: możliwość zdalnego sterowania całą automatyką domową. Innymi słowy niemal każdy iPhone, iPad, iPod Touch to centrum zarządzania naszym domem. Swoisty elektroniczny klucz. Strach się bać, jakie mogą być konsekwencje, gdy wspomniany sprzęt nam zniknie. I to na dłużej.

Niemniej samo sterowanie to jedno. Ale korzystanie z urządzenia na co dzień w domu – to już oddzielne zagadnienie. To oczywiście pole do popisu dla wielu firm, które tworzą różnorodne akcesoria dla Apple. Nie powinny zatem dziwić pięknie stylizowane zdjęcia z iPadami w roli głównej. Oczywiście umocowanymi na ścianie.W końcu jedno miejsce, w którym zawsze może być nasz sprzęt – to nie jest złe rozwiązanie. Szczególnie dla roztargnionych.

iPad na ścianie? Czemu nie? Ale jak go zamocować? Oto jedno z rozwiązań: Basalte Eve. Ramka, którą firmowy dział PR reklamuje w oryginalny sposób: Basalte stworzyło ramkę doskonałą? Bezczelność działu PR czy też ogromna wiara i pewność siebie?

Evo to ramka mocowana na stałe. A tym samym na stałe podłączona do zasilania. Czyli iPadowi energii nie zabraknie. Pytanie tylko jaki będzie wpływ na żywotność baterii? Dla estetów: zasilacz jest ukryty, więc z ramki nie wystają żadne przewody, które mogłyby szpecić wystrój wnętrza. Ponadto firma chwali się jakością wykończenia i zastosowanych materiałów.

Ramka może być mocowana pionowo lub poziomo. Basalte zapewnia, że ramka zmieści się w wąskiej przestrzeni między drzwiami a ścianą. W ramach rekomendacji: wersja dla iPada Mini. A dla szczególnie przywiązanych do swojego urządzenia – wersja Security. Innymi słowy ochrona nie tylko przed wyciągnięciem iPada z ramki ale także uszkodzeniem. Wspomniane rozwiązanie jest rekomendowane do hoteli, salonów sprzedaży, restauracji czy innych obiektów publicznych.

Sam iPad jest osadzony w ciekawy sposób. Wbudowano próg podtrzymujący i ….silne magnesy. Inspirujące. Jak wygląda w praktyce? Oto filmy z wystawy ISE w Amsterdamie. Jest okazja przyjrzeć się bliżej nowemu rozwiązaniu Belgów.

I poznać rozwiązanie mocowania sprzętu.

A na koniec odpowiedź Basalte na pytanie: po co ramka w domu? Niby już wiemy. Jako mocowanie dla iPoda. Ale jest jeszcze jeden powód. Eve ma stanowić alternatywę dla ciężkich paneli dotykowych zaprojektowanych do sterowania automatyką domową. Na koniec zatem pytanie do Ciebie Czytelniku. Wolisz iPada na ścianie czy masywny panel sterujący?

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *