Jabra Solemate: impreza w każdym miejscu

Jabra Solemate: impreza w każdym miejscu

Moda na przenośne aktywne głośniki Bluetooth rozwija się w najlepsze. Co ważne nie wszystkie z nowości to produkty skierowane tylko do użytkowników sprzętu Apple. Masz telefon innej firmy? Jabra Solemate to uniwersalne rozwiązanie niemal do każdej komórki.

 

Jabra do tej pory mogła się kojarzyć z Bluetooth do samochodu a także z rozwiązaniami dla nowoczesnych biur. Pora jednak na zmiany: Duńczycy zwrócili uwagę na uprawiających sport a także na coraz modniejsze aktywne głośniki. I stąd ciekawy produkt: Solemate. Głośnik z przeznaczeniem na dobrą imprezę.

Idea? Poręczny głośnik, które można z telefonem połączyć przewodowo jak i bezprzewodowo. Bezprzewodowa łączność to oczywiście Bluetooth. I to w najświeższej specyfikacji 3.0 co oznacza bezproblemową współpracę także z najnowszymi smartfonami. W przypadku tradycjonalistów ceniących niezawodne połączenie przewodowe: tradycyjne wejście AUX.

 

Solemate ma wbudowany własny akumulator, więc do pracy nie jest potrzebne zasilanie. Chyba, że wyczerpie się bateria. A ta powinna starczyć na nie więcej niż 10 godzin dobrego grania. Alternatywnie: do 960 godzin czuwania. Wystarczająco długo jak na wbudowany wzmacniacz i trzy głośniki szerokopasmowe oraz cyfrowy procesor dźwięku DSP.

 

Trzy głośniki to całkiem sporo jak na małą konstrukcję. Oczywiście cudów nie ma, więc są to wersje szerokopasmowe. Jabra nie mydli oczu sformułowaniami takimi jak subwoofer, bo w tak małej obudowie nie da się zmieścić dobrego głośnika niskotonowego. Niemniej zwolennicy basu powinni być zadowoleni. Dzięki odpowiedniej konstrukcji obudowy Solemate zapewnia zaskakująco dużo tonów niskich. I gra na tyle głośno (112 dB SPL zmierzone w odległości 0,5 metra) , że na imprezę starczy

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *