Japoński sedes. Samoczyszczący sedes

Japoński sedes. Samoczyszczący sedes

Japońska elektronika? Jak najbardziej. Japońskie samochody? Czemu nie? Ale japoński sedes? Cóż, do tej pory japońskie Toto sprzedało na świecie 33 miliony zaawansowanych technologicznie kibelków. Wprawdzie zajęło im to 33 lata, ale i tak wynik w postaci miliona na rok robi wrażenie. Podczas targów ISH we Frankfurcie japońskie Toto pokazało kolejną interpretację sedesu high tech.

Zacznijmy od podstaw. Czym jest sedes high tech? Dla Toto to przede wszystkim samoczyszczący sedes Neorest z funkcjami komfortu. A komfort to podgrzewana deska, suszarka, spłukiwanie miejsc intymnych i pochłaniacz zapachów. Funkcja pochłaniania zapachów aktywuje się od razu po zajęciu miejsca na tronie.By spełnianie powinności było jak najprzyjemniejsze.

Spłukiwanie miejsc intymnych odbywa się dwutorowo: wstępne płukanie a następnie wodny masaż. Oczywiście woda jest utrzymywana w odpowiedniej temperaturze: 38 stopni, by uniknąć nieprzyjemności. A na koniec delikatne suszenie, by nie trzeba było używać papieru toaletowego.

W ramach komfortu jeszcze jeden gadżet: automatyczne podnoszenie deski. Sedes wyposażono w czujnik, dzięki któremu deska podnosi się, uaktywnia się spłukiwanie a następnie szybkie czyszczenie z funkcją elektrolizy. A to nie koniec dbałości o czystość.

Japończycy chwalą się specjalną powłoką z cyrkonu i dwutlenku węgla oraz reakcją materiału na światło UV. Po zamknięciu klapy automatycznie włącza się światło UV, które ma wpływ na przyśpieszenie procesu rozkładu substancji organicznych. Powłoka staje się na tyle odporna na brud, że niemożliwe jest gromadzenie bakterii, osadów wapiennych i pleśni. Toto jest tak pewne siebie, że twierdzi iż po 10 miesiącach i ponad 5200 użyciach toalety muszla jest dalej idealnie czysta.

No i na koniec jeszcze jeden gadżet. Tak. Jest pilot zdalnego sterowania. Z pamięcią dwóch użytkowników i regulacją podstawowych parametrów: suszenia, czyszczenia i spłukiwania. W końcu to japoński sedes.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *