Jung: koniec problemów ze ściemnianiem?

Jung: koniec problemów ze ściemnianiem?

Powrót funkcji ściemniania do nowoczesnego domu?Temat tym bardziej aktualny, że jesienią światło sztuczne dłużej świeci w domu. A nie jest szczególną tajemnicą, że światło ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Stąd jesienne popołudnia i wieczory spędzamy przy sztucznym oświetleniu, która można i trzeba mieć pod kontrolą.

Do osprzętu powracają ściemniacze. Tak jest przynajmniej w Jung. Niemcy przy okazji przypominają, że regulacja jasności światła nie jest już tak oczywista jak jeszcze kilka lat temu, gdy w domach królowały tradycyjne żarówki. Wprowadzenie oświetlenia LED i połączenie ich z regulacją jasności mogło prowadzić do powstawania niezbyt przyjaznych dla oka konsekwencji. Jakich? Jung wymienia nieprawidłową krzywą oświetlenia a także uciążliwe migotanie. Niemcy twierdzą, że z nowymi produktami nie powinno być już żadnych problemów.

Regulatory dostosowano bowiem do nowych rodzajów oświetlenia: żarówek halogenowych oraz LED. Zadbano o tzw. miękki start. I automatyczne dopasowanie regulacji odpowiednio do obciążenia. Ponadto w przypadku modeli Ledotron dodano jeszcze elektroniczną ochronę przed przegrzaniem. No i oczywiście przed zwarciem: załącza sie po 7 sekundach od awarii. W przypadku montażu w drewnie lub płytach kartonowo gipsowych stosuje się dodatkową redukcję od 10% do 20%.

Regulacja odbywa się płynnie lub stopniowo. Płynnie? Triumfalnie wraca na salony tradycyjne pokrętło. Alternatywnym rozwiązaniem jest przycisk do skokowej regulacji światła. W obu przypadkach: dostępne w szerokiej gamie wykończeń, by dopasować się do wystroju wnętrza. Mamy tu na myśli nie tylko szeroką paletę barw ale także różnych materiałów: od tworzywa sztucznego po szklane ramki.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *