Jung Smart Panel na targach DOM INTELIGENTNY 2013

Jung Smart Panel na targach DOM INTELIGENTNY 2013

Domowe centrum sterowania. Sterowania całym zautomatyzowanym domem. To zwykle elegancki panel ścienny. I nie mamy tu na myśli tabletu, tylko urządzenie zaprojektowane specjalnie do instalacji na ścianie lub w ścianie w puszce podtynkowej. Do zobaczenia na targach: Jung Smart Panel.

Do czego przyda się w domu? To zależy od tego jak zaawansowane są nasze instalacje. Poprzez ekran dotykowy można zarządzać ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją, żaluzjami, roletami, sprzetem multimedialnym a nawet korzystać z domofonu. Możliwości są spore i niemal nieograniczone. W dużej mierze to kwestia wyobraźni kilku osób: architekta, instalatora no i przede wszystkim nasza: jako właścicieli.

Smart Panel to model bezwentylatorowy. Cóż to oznacza? Że nic nie będzie nam szumiało na ścianie. Ale może wydawać z siebie dźwięki. Jakie? Choćby przyda się do komunikacji z osobami na zewnątrz: jako domofon. A precyzyjniej video domofon.

Jakość wykonania? Cóż, na papierze wszystko wygląda świetnie. Aluminium, szkło, szlachetna stal. Tak jak trzeba. A ja to wygląda w praktyce? Do zobaczenia na targach Dom Inteligentny. I przy okazji do przetestowania, by przekonać się samemu, czy zarządzanie zautomatyzowanym domem przy użyciu zaawansowanego oprogramowania jest trudne, czy też przypadkiem łatwiejsze niż myślimy.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *