Kino domowe w ukryciu. Tkaniny akustyczne

Kino domowe w ukryciu. Tkaniny akustyczne

Zwykle to wielkie głośniki są na cenzurowanym. Nie pasują do wystroju, burzą koncepcję i w żaden sposób nie integrują się wnętrzem. Któż tego nie przerabiał? Jeśli nie macie wspomnianych problemów, to nie dotyczy Was informacja o panelach akustycznych do schowania głośników. Jeśli jednak problemy są znajome, to wówczas warto przyjrzeć się ciekawemu rozwiązaniu.

Tkanina do wystroju wnętrza, która jednocześnie może służyć jako maskownica zestawów głośnikowych? Proszę bardzo: Cineak z nową kolekcją. Firma chwali się, że wszystkie tkaniny były testowane pod kątem akustyki, by zachować rozsądny kompromis pomiędzy trwałością, wykonaniem a transparentnością dźwięku. I podkreśla, że wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste: dobrać dobrą tkaninę dekoracyjną, która będzie przyjazna z punktu widzenia akustyki.

 

Na dowód jakości rozwiązań Cineak przytacza na swojej stronie dwa wykresy z wynikami badań w niezależnych laboratoriach. Niezależnych? Poza sloganem kryje się konkretna placówka: Chesapeake Acoustics Research Institute. Łatwo się domyśleć, że wynik jest korzystny dla producenta. Niemniej warto przyjrzeć się porównaniu: tradycyjna maskownica głośnika kontra tkanina dekorakcyjna do zastosowania w domu.

7 unikalnych wzorców. Każdy od 6 do 12 różnych wzorów kolorystycznych. Bazą jest niezwykle popularny i uniwersalny poliester. Ten sam, który chłodzi lub grzeje w zależności od przeznaczenia bielizny dla aktywnych.

Do czego się przydadzą? Wbrew pozorom nie  tylko do domowych sal kinowych. Nawet albo wręcz przede wszystkim do salonów czy otwartych miejsc, w których sprzęt jest tylko zbędnym dla oka dodatkiem.

Zdjęcia pochodzą z serwisu producenta.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *