Kompaktowe audio w stylu retro

Kompaktowe audio w stylu retro

Oldskulowe muzyczne centrum? A może grzeczniej dla języka polskiego: radio w stylu retro? To z pewnością gadżet, który już się wpisuje w architekturę. Coraz trudniej wyobrazić sobie bez niego pokój, w którym średnia wieku użytkownika zdecydowanie spada w dół. Oto Yamaha TSX-B232.

Kompaktowa obudowa, z górnym panelem wykonanym z prawdziwego drewna, skrywa wysokiej jakości przetworniki oraz zaawansowane układy elektroniczne. Wisienką na torcie jest szczelinowy mechanizm ładowania płyt CD, rozwiązanie spotykane obecnie w znacznie droższych konstrukcjach.

TSX-B232 nie ogranicza się do odtwarzania nagrań wyłącznie ze srebrnych krążków. To wszechstronne urządzenie zostało wyposażone w stację dokującą do iUrządzeń, a ponadto pozwala podłączyć iPada (poprzez USB), odtwarzacze komunikujące się za pomocą gniazda USB oraz te podłączane do wejścia Aux. Jednak najwygodniejszym rozwiązaniem jest z pewnością bezprzewodowe połączenie Bluetooth, dzięki któremu można strumieniować muzykę m.in. z telefonów
i smartfonów.

Wszechstronność połączeń to tylko jedna z wielu zalet urządzenia. Dzięki doświadczeniu inżynierów Yamahy TSX-B232 mimo swojej kompaktowej wielkości zapewnia również bardzo dobry dźwięk.  Pełnozakresowe głośniki dostarczają emocjonujące brzmienie, a funkcja Music Enhancer umożliwia odzyskanie danych, które tracone są podczas cyfrowej kompresji utworów, co zapewnia bardzo dobrą reprodukcję np. popularnych plików MP3.

Wygoda użytkowania to również zasługa aplikacji DTA Controller, przeznaczonej dla urządzeń takich jak iPhone, iPod touch i iPad. Dzięki niej można sterować Yamahą TSX-B232 i w łatwy sposób np. skonfigurować ustawienia IntelliAlarmu. Aplikacja pozwala m.in. zaprogramować włączenie alarmu o różnych godzinach w poszczególnych dniach. Użytkownicy, którzy nie korzystają z aplikacji DTA Controller mogą obsługiwać najnowszą Yamahę za pomocą dołączonego pilota zdalnego sterowania.

Specyfikacja techniczna

Maksymalna moc wyjściowa: 15 W + 15 W (6 Ω, 1 kHz, 10% THD)

Funkcje alarmu: alarm, drzemka, budzik

Tryby alarmu: źródło, sygnał przerywany, źródło + sygnał przerywany

System głośnikowy: 2 pełnozakresowe przetworniki o średnicy 8 cm

Pasmo przenoszenia: 60 Hz – 20 kHz

Pamięć programatora stacji radiowych: FM x 30

Wersja Bluetooth/profil: Ver. 2.1 + EDR (A2DP, AVRCP)

Pobór mocy w trybie czuwania: mniej niż 0,5 W (tryb oszczędzania energii)

Wymiary (S x W x G): 370 x 110 x 230 mm

Waga: 3,9 kg

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *