Kuchenne trendy: Living Kitchen

Kuchenne trendy: Living Kitchen

Każda branża ma swoje święto. Fani sprzętu AV mają wystawy CES i IFA. Fani samochodów targi w Genewie i zamiennie w Paryżu i Frankfurcie. A Living Kitchen? To najlepsze miejsce dla miłośników nowoczesnej kuchni.

W Niemczech właśnie trwają międzynarodowe targi Living Kitchen. To miejsce nie tylko dla producentów sprzętu AGD ale także dla projektantów, architektów i osób poszukujących kuchennych inspiracji. Co w tym roku jak i w najbliższych latach będzie trendy w nowoczesnej kuchni? Zajrzyjcie do pierwszej targowej galerii. I przygotujcie się na więcej wieści ze świata nowoczesnej kuchni w ciągu najbliższych dni.

Uważnie śledzimy doniesienia z kuchennej imprezy. I choć niebawem bardziej szczegółowo przedstawimy najciekawsze rozwiązania to nie trudno o pierwsze wrażenia. W kuchni jeszcze mocniej akcentuje się design, by nie była to wstydliwie skryta część domu, apartamentu czy mieszkania. Elementy wyposażenia kuchni takie nawet jak garnki mogą stanowić ciekawe uzupełnienie i ozdobę otwartej przestrzeni. Kuchnia bowiem łączy się z salonem czy innymi częściami domu, by przygotowywanie potraw nie wiązało się z izolacją od reszty domowników.Konsekwencją są m.in. większe i bardziej wydajne okapy, by oszczędzić domownikom niepożądanych zapachów.

Projektanci w poszukiwaniu inspiracji nawiązują do bardziej krzykliwych kombinacji barw, która pojawia się nie tylko na meblach ale nawet na samym sprzęcie AGD. Przed nami okres kolorowych płyt gazowych czy blatów w które wbudowano płyty indukcyjnie z ciekawie wyeksponowanymi częściami. Oczywiście stal nierdzewna jest niezmiennie modna. Co ciekawe nie przemija moda na ceramikę, szkło i kamień.

Nie sposób uciec od zaawansowanej techniki. W kuchni coraz częściej pojawia się internet, tablet i sprzęt AGD podłączony do sieci. Oczywiście sprzęt mimo wszystko dyskretnie wkomponowany w kuchnię. Mało kto ekscytuje się wielką dwudrzwiową lodówką jako osobnym meblem. A książka kucharska? Cóż, to już e-książka kucharska.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *