Kuchnia z South Beach Miami

Kuchnia z South Beach Miami

Architektura kuchni za oceanem? Oto dobra okazja, by zobaczyć pomysły architektów za oceanem. I nie tylko architektów. W konkursie na wyjątkową kuchnię wzięło udział 200 architektów, projektantów, konstruktorów i pasjonatów dobrej kuchni. Przedstawiamy zwycięzcę: South Beach Miami, której autorami są Esteban Cruces i Lisette Aragonii.

Kuchnia powstała w trakcie renowacji skromnych 2000 stóp kwadratowych. Stóp? Ściślej: ponad 180 m2. Czyli statystyczna polska kuchnia odpada? Bez wątpienia. Ale w ogromnym apartamencie czyli willi? Dlaczego nie?

Detalem, który z pewnością szczególnie przyciąga wzrok jest wyspa. Oryginalna na tyle, że stanowi połączenie tradycyjnej wyspy kuchennej ze stołem, przy którym zwykle spożywa się posiłki. Jurorzy docenili wspomniane rozwiązanie twierdząc, że jest to forma ucieczki od tradycyjnych schematów. Kuchnia już nie jest tylko miejscem na przygotowanie i spożywanie posiłków ale także i pracy. Pojawiło się nawet dość odważne stwierdzenie, że staje się sercem inteligentnego domu.

Nowoczesna kuchnia oznacza też nowoczesne wyposażenie. Z pewnością podobnie jak w europejskiej aranżacji znajdzie się miejsce na dużą lodówkę, kuchenkę mikrofalową, zamrażarkę czy piekarnik. Wygospodarowano również miejsce na chłodziarkę do wina: sprzęt, który w Polsce wciąż jest rzadkością.

Urządzenia zmieszczono jednak tak, by zniknęły z pola widzenia.  Projektanci położyli ogromny nacisk na minimalizm i czyste schludne wzornictwo. Stąd większość urządzeń ukryto za odpowiednimi frontami meblowymi. Oczywiście na tyle, na ile to możliwe. Miele oczywiście skorzystało z okazji, by się pochwalić możliwością wyboru wśród wielu alternatywnych paneli przednich. A jakże.

Czy wspomniana galeria stała się dla Was źródłem inspiracji? Czekamy na komentarze.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *