LG na CES: tym razem ulepszone TV. I nie tylko.

LG na CES: tym razem ulepszone TV. I nie tylko.

Przy okazji relacji z CES nie sposób pominąć telewizorów LG. Choć zwykle może nieco w cieniu innego koreańskiego potentata, ale i tak warto im się przyjrzeć. Nie tylko z kronikarskiego obowiązku. W galerii jeszcze trochę innego sprzętu o którym niebawem.

Tym razem LG wspomina o ulepszonej serii telewizorów Cinema 3D z platformą Smart TV. I wbrew pozorom nie jest szczególnym wyjątkiem. W tym roku wiele firm wspomina o wzbogaceniu menu, platform internetowych a mniej wspomina o udoskonaleniach technicznych tradycyjnych modeli LCD LED i plazm.

Co się zmieniło w porównaniu z serią z zeszłego roku? Prócz szerszej oferty modeli 4K i OLED (o których napiszemy oddzielnie) pojawiła się gama modeli w których usprawniono interfejs i wprowadzono nową generację wygodnego pilota Magic Remote. Poniżej szczegóły z materiału prasowego.

Smart Home w nowej odmianie

Nowy interfejs Smart Home  z kartami ulubionych pozycji My Interest Cards (specjalnym folderem na aplikacje i inne treści) zapewnia prosty i szybki dostęp m.in. do najpopularniejszych wiadomości oraz aktualnych informacji pogodowych. Folder My Interest Cards można dostosować do własnych potrzeb i preferencji, dołączając do niego kolejne zakładki.

Pilot Magic Remote został udoskonalony z myślą o ułatwieniu obsługi urządzenia. Funkcja Voice Mate oferuje nową opcję wyszukiwania i jednoczesnego filtrowania wyników pochodzących ze wszystkich elementów platformy LG Smart TV, takich jak usługi VoD, wyszukiwarki, urządzenia zewnętrzne i wiele innych. System Smart Control z pilotem Magic Remote pozwala użytkownikom na wybór najwygodniejszej metody obsługi telewizorów LG Smart TV.

Inteligentne współdzielenie treści

Ulepszona funkcja SmartShareTM pozwala kopiować lub przenosić treści z urządzeń na telewizory LG Smart TV z wykorzystaniem systemów łączności, takich jak WiDi lub Miracast. W modelach z roku 2013 wymiana treści między urządzeniami będzie jeszcze łatwiejsza dzięki funkcji Tag On, która umożliwia błyskawiczne połączenie dwóch urządzeń, co znacząco przyspiesza wymianę plików multimedialnych. Aby z niej skorzystać, wystarczy przyłożyć smartfon lub inne urządzenie obsługujące system NFC do czytnika NFC na telewizorze CINEMA 3D Smart TV. Modele z 2013 roku obsługują również system LG Cloud, który pozwala na odtwarzanie wysokiej jakości treści z praktycznie dowolnej lokalizacji.

Łatwiejsze wyszukiwanie

Użytkownicy telewizorów Smart TV mają do dyspozycji stale rosnącą bazę dodatkowych materiałów. Jak jednak znaleźć pożądany materiał w oceanie usług i transmisji na żywo z różnych źródeł? Telewizory LG Smart TV rozwiązują ten problem dzięki zaawansowanej funkcji On Now. Usługa ta sugeruje użytkownikowi najpopularniejsze filmy VoD i transmisje. Wyniki przedstawione są jako miniatury, co pozwala w łatwiejszy sposób wybrać materiał.

Parę słów o jakości obrazu

Poprawiono procesor CPU i moduł graficzny GPU. W niektórych modelach premium telewizorów CINEMA 3D Smart TV uzyskano prędkości CPU większą o 120%. Jeszcze bardziej imponujący jest 300-procentowy wzrost prędkości GPU. Dzięki niemu wyświetlany obraz jest znacznie wyraźniejszy, co bezpośrednio przekłada się na lepsze wrażenia podczas oglądania telewizji czy grania.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *