LG na CES: tym razem ulepszone TV. I nie tylko.

by Arek | 11 stycznia 2013 13:56

Przy okazji relacji z CES nie sposób pominąć telewizorów LG. Choć zwykle może nieco w cieniu innego koreańskiego potentata, ale i tak warto im się przyjrzeć. Nie tylko z kronikarskiego obowiązku. W galerii jeszcze trochę innego sprzętu o którym niebawem.

Tym razem LG wspomina o ulepszonej serii telewizorów Cinema 3D z platformą Smart TV. I wbrew pozorom nie jest szczególnym wyjątkiem. W tym roku wiele firm wspomina o wzbogaceniu menu, platform internetowych a mniej wspomina o udoskonaleniach technicznych tradycyjnych modeli LCD LED i plazm.

Co się zmieniło w porównaniu z serią z zeszłego roku? Prócz szerszej oferty modeli 4K i OLED (o których napiszemy oddzielnie) pojawiła się gama modeli w których usprawniono interfejs i wprowadzono nową generację wygodnego pilota Magic Remote. Poniżej szczegóły z materiału prasowego.

Smart Home w nowej odmianie

Nowy interfejs Smart Home  z kartami ulubionych pozycji My Interest Cards (specjalnym folderem na aplikacje i inne treści) zapewnia prosty i szybki dostęp m.in. do najpopularniejszych wiadomości oraz aktualnych informacji pogodowych. Folder My Interest Cards można dostosować do własnych potrzeb i preferencji, dołączając do niego kolejne zakładki.

Pilot Magic Remote został udoskonalony z myślą o ułatwieniu obsługi urządzenia. Funkcja Voice Mate oferuje nową opcję wyszukiwania i jednoczesnego filtrowania wyników pochodzących ze wszystkich elementów platformy LG Smart TV, takich jak usługi VoD, wyszukiwarki, urządzenia zewnętrzne i wiele innych. System Smart Control z pilotem Magic Remote pozwala użytkownikom na wybór najwygodniejszej metody obsługi telewizorów LG Smart TV.

Inteligentne współdzielenie treści

Ulepszona funkcja SmartShareTM pozwala kopiować lub przenosić treści z urządzeń na telewizory LG Smart TV z wykorzystaniem systemów łączności, takich jak WiDi lub Miracast. W modelach z roku 2013 wymiana treści między urządzeniami będzie jeszcze łatwiejsza dzięki funkcji Tag On, która umożliwia błyskawiczne połączenie dwóch urządzeń, co znacząco przyspiesza wymianę plików multimedialnych. Aby z niej skorzystać, wystarczy przyłożyć smartfon lub inne urządzenie obsługujące system NFC do czytnika NFC na telewizorze CINEMA 3D Smart TV. Modele z 2013 roku obsługują również system LG Cloud, który pozwala na odtwarzanie wysokiej jakości treści z praktycznie dowolnej lokalizacji.

Łatwiejsze wyszukiwanie

Użytkownicy telewizorów Smart TV mają do dyspozycji stale rosnącą bazę dodatkowych materiałów. Jak jednak znaleźć pożądany materiał w oceanie usług i transmisji na żywo z różnych źródeł? Telewizory LG Smart TV rozwiązują ten problem dzięki zaawansowanej funkcji On Now. Usługa ta sugeruje użytkownikowi najpopularniejsze filmy VoD i transmisje. Wyniki przedstawione są jako miniatury, co pozwala w łatwiejszy sposób wybrać materiał.

Parę słów o jakości obrazu

Poprawiono procesor CPU i moduł graficzny GPU. W niektórych modelach premium telewizorów CINEMA 3D Smart TV uzyskano prędkości CPU większą o 120%. Jeszcze bardziej imponujący jest 300-procentowy wzrost prędkości GPU. Dzięki niemu wyświetlany obraz jest znacznie wyraźniejszy, co bezpośrednio przekłada się na lepsze wrażenia podczas oglądania telewizji czy grania.

Endnotes:
 1. [Image]: https://dominteligentny.pl/wp-content/uploads/2013/01/8.CES2013_Smart-TV-zone.jpg
 2. [Image]: https://dominteligentny.pl/wp-content/uploads/2013/01/CARBON_FREE-FRIDGE.jpg
 3. [Image]: https://dominteligentny.pl/wp-content/uploads/2013/01/smart_home15.jpg
 4. [Image]: https://dominteligentny.pl/wp-content/uploads/2013/01/SMART_REFRIGERATOR_1.jpg
 5. [Image]: https://dominteligentny.pl/wp-content/uploads/2013/01/MONITOR_LINE_UP_9.jpg
 6. [Image]: https://dominteligentny.pl/wp-content/uploads/2013/01/SMART_TV_ALLIANCE.jpg
 7. [Image]: https://dominteligentny.pl/wp-content/uploads/2013/01/LG_Curved_OLED_TV.jpg
 8. [Image]: https://dominteligentny.pl/wp-content/uploads/2013/01/LG-Smart-TV-Screen.jpg
 9. [Image]: https://dominteligentny.pl/wp-content/uploads/2013/01/LG-hombot.jpg
 10. [Image]: https://dominteligentny.pl/wp-content/uploads/2013/01/LG-Launches-OLED-TV-Photo.jpg
 11. [Image]: https://dominteligentny.pl/wp-content/uploads/2013/01/LG-Smart-TV-02.jpg
 12. [Image]: https://dominteligentny.pl/wp-content/uploads/2013/01/LG-Smart-TV-01.jpg

Source URL: https://dominteligentny.pl/2013/lg-na-ces-tym-razem-ulepszone-tv-i-nie-tylko/