Luksusowa armatura: na luksusowym liniowcu

Luksusowa armatura: na luksusowym liniowcu

W ramach weekendowej ciekawostki. Zaawansowana łazienka: ale nie w domu. Na luksusowym statku. A dokładniej: luksusowym liniowcu Europa 2. Źródło inspiracji dla projektujących domową łazienkę?

Rejsy wycieczkowe po oceanie to sposób podróżowania, który od zawsze fascynował: nieograniczoną przestrzenią, głębią i błękitem morza oraz poczuciem wolności. Choć minął już ponad wiek od pierwszych rejsów oceanicznych, podróż statkiem Hapag-Lloyd ma w sobie wciąż ten sam niesłabnący urok. Liniowiec Europa 2 wyznacza nowe standardy dla luksusowych rejsów. Dornbracht wyposażył każdy z 251 apartamentów na pokładzie liniowca wysokiej jakości armaturą łazienkową serii Tara Logic, kontynuując progresywną, minimalistyczną elegancję wzornictwa.

Pod względem jakości, funkcjonalności i wyśmienitych materiałów, Europa 2 podąża za wysokimi standardami cieszącego się uznaniem, pięciogwiazdkowego plus, siostrzanego statku MS Europa. Filozofia i design wnętrz, jednakże, wyraźnie nadają statkowi jego własny, niepowtarzalny charakter. Świadomie zrezygnowano tu z pewnych tradycji żeglarskich, takich jak kolacja z kapitanem, jednocześnie adoptując elastyczny koncept trasy, który przemawia do przedstawicieli biznesu i rodzin − konsumentów dóbr luksusowych. Ten najnowszy nabytek floty wycieczkowej Hapag-Lloyd prezentuje się jako otwarty, nowoczesny luksusowy liniowiec – statek wycieczkowy najnowszej generacji, który ucieleśnia całkowicie inny sposób luksusowego rejsu po oceanie. Wykorzystanie serii armatury łazienkowej Tara Logic wprowadza na pokład statku wycieczkowego swobodę i międzynarodową klasę.

Ostatecznie, nawet na otwartym morzu nie trzeba iść na kompromis pod względem komfortu i jakości w łazience: w zależności od kategorii apartamentu – od Spa Suite do Grand Penthouse – wyposażenie obejmuje umywalkę, prysznic z deszczownicą, wannę, saunę parową lub wannę z masażem wodnym. Dzięki dostosowaniu przez Dornbracht armatury specjalnie do potrzeb podróżujących, każdy rejs staje się podróżą w duchu wellness.

„Ponadczasowa w formie i języku wzornictwa Tara Logic jest kwintesencją wygodnego stylu życia pasażerów na pokładzie nowego luksusowego liniowca” – uzasadnia wybór wysokiej jakości armatury Dornbracht Hapag-Lloyd Cruises. Budowa liniowca Europa 2 trwała 20 miesięcy. Odbiór statku miał miejsce 26 kwietnia 2013 r. w trakcie uroczystej ceremonii w stoczni STX w Saint Nazaire we Francji. Przy budowie i kompletowaniu elementów statku wycieczkowego pracowało ponad 1000 pracowników stoczni, aby zagwarantować zachowanie najwyższych standardów jakości. Chrzest statku Europa 2 odbył się 10 maja 2013 r. w porcie w Hamburgu. Ceremonia z udziałem matki chrzestnej Dany Schweiger była częścią programu uświetniającego 842. jubileusz portu. Następnie nowy luksusowy liniowiec wypłynął w dziewiczy rejs wzdłuż zachodniego wybrzeża Europy w kierunku Lizbony w Portugalii.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *