Monitorowanie zużycia energii w domu

Monitorowanie zużycia energii w domu

Zużycie energii pod kontrolą? Szczególnie w domu wyposażonym w wiele odbiorników energii – źródło cennej wiedzy. A jak ją pozyskać? Oto najświeższy pomysł Busch Jaeger. System monitorowania energii z pomiarem do 8 pojedynczych obwodów.

Nowy system Busch Jaeger obejmuje trójfazowy licznik energii elektrycznej oraz interfejsy do poszczególnych punktów pomiaru. Do tego jeszcze dostęp do serwera (połączenie poprzez LAN lub WLAN), na którym gromadzone są wszystkie odczyty. Dane są automatycznie katalogowane tak, by łatwo było z nich korzystać za pomocą aplikacji do zainstalowania w telefonie (Android, iOS). Aplikacja umożliwia automatyczną wizualizację zebranych danych. Ale nie w formie enigmatycznej tabeli ale bardziej przyjaznych dla oka wykresów.

Busch Jaeger na szczęście pomyślał również o tych, którym nie po drodze z Android czy iOS. Użytkownicy urządzeń z innymi systemami mogą przejrzeć raporty z zużycia energii poprzez przeglądarkę internetową.W ramach opcji: regularne generowanie i wysyłanie raportów emailem. Np. co miesięczne raporty z aktualnego zużycia energii.

Dane o zużyciu energii można przeglądać na różne sposoby. Prócz analizy statystycznej jest również funkcja stopera, by przeglądać dane dotyczące wybranego okresu. Do tego jeszcze praktyczne funkcje prognoz zużycia energii i planowania wydatków.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *