Multiroom na ISE: Basalte

Multiroom na ISE: Basalte

System multiroom pod kontrolą KNX? Czemu nie? Oto jedna z premier na wystawie ISE w Amsterdamie: belgijskie Basalte Asano.

Asano to sieciowy zestaw multiroom. Co oznacza sieciowy? Zestaw podłączony jest do sieci Ethernet, która służy do przesyłania muzyki. Basalte wykorzystuje rozwiązanie CobraNet, które jest używane w bardzo dużych instalacjach audio takich jak sale kongresowe, lotniska, duże obiekty sportowe czy parki rozrywki. CobraNet funkcjonuje w obrębie jednej sieci, więc nie może być używana w internecie. I z perspektywy instalatora można liczyć na wyższy poziom niezawodności. I większej swobody tworzenia: można bowiem swobodnie lokalizować źródła dźwięku i wzmacniacze w dowolnie wybranych miejscach budynku. To ma istotne znaczenie zarówno w małym domu jak i dużym budynku takim jak hotel.

W Asano zastosowano popularne rozwiązanie prestiżowego Bang & Olufsen: cyfrowe wzmacniacze klasy D ICEpower. Pod względem jakości dźwięku trudno wymagać więcej szczególnie od cyfrowych końcówek mocy. Z punktu widzenia laika: dużo mocy i dynamiki bez szczególnych strat jakości dźwięku. I do tego komfort strojenia, by dostosować się do indywidualnych gustów muzycznych. W sprzęt wbudowano zaawansowany cyfrowy procesor dźwięku DSP, co daje pole do popisu podczas zabawy z efektami audio.

Basalte zapewnia, że Asano integruje się z systemami KNX bez potrzeby stosowania interfejsu. Co to oznacza? System można nadzorować poprzez klawiaturę Sentido albo kontroler pokojowy. Z punktu widzenia instalatora jest jeszcze jedna korzyść. Każde urządzenie integruje się z narzędziami programowania KNX ETS.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *