Muzyka w całym domu. Bezprzewodowo i w jakości HiFi

Muzyka w całym domu. Bezprzewodowo i w jakości HiFi

Bezprzewodowo w całym domu? Muzyka? Jest sporo sposobów. Oto najświeższy. Lada chwila dotrze do Polski. A jaki? Sonos Play:1. Czyli?

Zacznijmy nieco przewrotnie. Któż jeszcze pamięta prawdziwe HiFi? Sonos twierdzi jednak, że nie zapomniał o jakości dźwięku i stworzył system bezprzewodowej transmisji muzyki w jakości HiFi. HiFi? Kto nie zna nieco zapomnianego terminu: przypominamy – High Fidelity.

Play:1 streamuje całą muzykę do wybranego miejsca w domu i po za domem (podwyższona odporność na wilgoć). Wybranego, czyli dowolnego. Streamuje? Mimo całego zapału do nowoczesnych technologii – niektóre oznaczenia brzmią koślawo w naszym języku. Innymi słowy: bezprzewodowo transmituje. A jak? Poprzez Wi-Fi.

Do kontroli wystarczy jedna aplikacja z dostępem do popularnych serwisów muzycznych. Katalog obejmuje takie serwisy jak Spotify, Deezer, WiMP czy Last.fm. Do tego oczywiście to co mamy w pamięci telefonu czy tabletu. W sumie do dyspozycji ponad 100 000 darmowych internetowych stacji muzycznych. Sporo. Oczywiście ich jakość może być różna. Z pewnością nie zawsze HiFi.

Wróćmy jeszcze na chwilę do aplikacji. Sonos Controller działa z Androidem, iOS oraz Windows. I może kontrolować nie tylko jeden głośnik. Także więcej. Zestawiając dwa: będzie klasyczne stereo. Dodając kolejne zaczyna się zabawa w budowanie systemu multiroom. Aż do skutku? Do 31 urządzeń. Starczy nawet na bardzo duży dom.

Aplikacja to jednak nie jedyna możliwość sterowania. Jest też coś dla tradycjonalistów. Sonos nieco żartobliwie określa to tak: nowy przycisk na górnej ściance obudowy. Wielofunkcyjny rzecz jasna. Zależne od ilości naciśnięć: odtwarzanie, pauza, następne nagranie. Prosto i klarownie.

A co z jakością dźwięku? Sonos chwali się, że zaprojektował specjalne głośniki. A co znaczy specjalnie? Play:1 to zestawy dwudrożne. Innymi słowy wyposażone w parę głośników: wysokotonowe kopułki i tradycyjne średnio niskotonowe. Jak zapewnia producent można wycisnąć z pary głośników mocne granie przy zminimalizowanych zniekształceniach.

Na koniec krótko o kosztach. Na początek 999 zł. Także początkowo również w komplecie domowe urządzenie BRIDGE. Bez dodatkowej opłaty.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *