MWC: Jabra Revo, czyli bardzo fajne słuchawki

MWC: Jabra Revo, czyli bardzo fajne słuchawki

Słuchawki Jabra? A i owszem: do samochodu. Z nową gamą Revo trzeba będzie zmienić przyzwyczajenia. Duńczycy lansują bowiem słuchawki, które wyjątkowo łatwo przypadają do gustu. I to już po pierwszym kontakcie.Premiera na MWC.

Pierwszy kontakt jest ważny, bo gdyby polegać wyłącznie na wyszukiwarkach w sieci to zapewne mało kto brałby Revo pod uwagę. Zwykle hasło słuchawki budzi skojarzenia z największymi firmami przemysłu audio. I słusznie, bo latami zapracowały na reputację. Niemniej Revo jawi się jako ciekawa alternatywa. Szczególnie gdy wziąć pod uwagę jakość materiałów które użyto do wykonania słuchawek. Dbałość o drobiazgi takie jak wykończenie kabli i akcesoriów robi bardzo dobre wrażenie. Technika również.

Jabra do prac nad Revo zaprosiła Dolby. I skorzystała z modnych gadżetów. W topowym modelu jest zatem technologia NFC co oznacza łatwe parowanie i łączność Bluetooth. Oczywiście zgodnie z obowiązującą modą jest też aplikacja: odtwarzacz muzyki z funkcją Dolby Digital Plus. A skoro Dolby to są odpowiednio przygotowane efekty dźwiękowe (odczucie wzmocnienia dźwięku i większej przestrzeni) oraz korektor graficzny z charakterystykami dla różnych gatunków muzyki. W ramach mody na społeczności w sieci: wtyczka do Facebooka i Twittera, by udostępniać muzykę.

Nowe słuchawki reklamowane są przede wszystkim dla użytkowników sprzętu mobilnego: laptopów, smartfonów, tabletów czy odtwarzaczy MP3/MP4. Stąd sterowanie na przewodzie słuchawkowym a także na powierzchni samych słuchawek (specjalny panel dotykowy). Przyda się do regulacji głośności, włączania aplikacji, zmiany nagrań a także do odbierania połączeń telefonicznych. No i jeszcze jeden mobilny gadżet, który łatwo docenić: możliwość składania pałąka słuchawek, by zajmowały mniej miejsca, gdy nie są potrzebne.

Podczas MWC Jabra zaprezentowała 4 różne modele, z których trzy to klasyczne wersje z pałąkiem na głowę. Najbardziej zaawansowany jest Revo Vireless. Z Bluetooth 3.0, mikrofonem, sterowaniem AVRCP, chipsetem MFI do zgodności z Apple, NFC i baterią wystarczającą do 12 godzin słuchania muzyki. Przewodowe Revo nie ma opcji bezprzewodowej łączności ale zachowało mikrofon, który przyda się podczas rozmów przez telefon. Dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: ciemnoszarej i białej. Podobnie wyposażono najmniejszy w gamie model Vox, który w odróżnieniu od serii Revo wyposażono w słuchawki z silikonowymi wkładkami wkładanymi bezpośrednio do uszu.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *