Najlepsze przenośne audio w.g EISA trafia do Polski

Najlepsze przenośne audio w.g EISA trafia do Polski

Co jest synoninem świetnej jakości w przenośnym audio? Wg. jurorów EISA w tym roku Harman Kardon Onyx, który uhonorowano prestiżowym oznaczeniem Najlepszego Przenośnego Systemu Audio 2013-2014. Oczywiście wszystko z dużej litery, by zwiększyć rangę wyróżnienia. Mimo ironii, trudno jednak polemizować z werdyktem stowarzyszenia 50 wyspecjalizowanych czasopism z całej Europy.  A czemu przypominamy o nagrodzie EISA? Powód jest jeden. Nagrodzony system Harman Kardon właśnie trafia do Polski. Będzie wreszcie okazja przyjrzeć mu się bliżej.Zacznijmy od filmu. Jest bowiem punkt odniesienia. Widać jak duże jest nowe urządzenie.

Onyx to bezprzewodowy system głośnikowy. Luksusowo wykonany (szczotkowana stal, mięsista skóra). Efektownie zaprojektowany. Jednym słowem: ciekawy gadżet do domu. Oczywiście zgodnie ze współczesnymi wymaganiami: odpowiednio skomunikowany. Współpracuje ze smartfonami i tabletami z Android i iOS. Oczywiście poprzez stosowną aplikację, by mieć muzykę i korekcję pod kontrolą. Komunikacja przez Bluetooth i NFC. Ponadto obowiązkowe DLNA i AirPlay, by wykorzystać domową sieć WiFi.

Jakość dźwięku? Po pierwsze: muzyka jest poddawana obróbce. Służy do tego system optymalizacji brzmienia TruStream. Jakkolwiek to brzmi: dźwięk, ma być przyjemny dla ucha, niezależnie od źródła dźwięku i jakości materiału źródłowego. Ciekawe.

Po drugie: głośniki. W Onyx są cztery. Oczywiście odpowiednie do urządzenia. Choćby pod względem wielkości. Stąd zatem 2 średniotonowe o średnicy 7,5 cm oraz dwie kopułki wysokotonowe. Co ciekawe całość ma generować dźwięk w zakresie od 60 Hz do 20 kHz. Nieźle zważywszy na brak tradycyjnego subwoofera.

Warto wspomnieć o wygodzie. Onyx może być zasilany z gniazdka elektrycznego. Może. Ale nie musi. Konstruktorzy wbudowali bowiem baterię litową o pojemności 2500 mA. Po naładowaniu może służyć przez 6 godzin grania. Na małą imprezę pewnie starczy. Ale czy starczy funduszy? Onyx kosztuje bowiem 1999 zł. Tyle co niedrogie kino domowe.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *