Nie tylko TV: sprzęt AV LG na CES

Nie tylko TV: sprzęt AV LG na CES

Odrobina odpoczynku od nowych telewizorów. Tym razem sprzęt, który zwykle jest w cieniu wielkiego TV w salonie. Oto pierwsze z audio nowości z targów CES zaprezentowane przez kolejnego koreańskiego potentata: LG.

Nowości audio z LG? Zwykle skojarzenia dotyczą plastikowych systemów kina domowego, którymi gardzi środowisko audiofilskie. Ale na audiofilach świat się nie kończy. Jest jeszcze mnóstwo entuzjastów kina domowego, w którym design ma priorytet. Do nich zapewne LG kieruje nowy zestaw kina domowego w standardzie 9.1 (klocków w salonie nie zabraknie).  A to nie jedyne z nowości. W portfolio jeszcze najmodniejszy tegoroczny gadżet CES: głośniki Bluetooth. Co potrafią? Poniżej szczegóły z materiału prasowego. Tym razem celowo zostawiliśmy w nim określenia takie jak najlepszy, by można było samemu ocenić, co firmowy dział marketingu ma do przekazania. I co zwykle dziennikarze filtrują w codziennej pracy.

Dźwięk kinowy — najlepszy w branży system audio, który może rywalizować z nagłośnieniem sal kinowych

BH9430PW to wysokiej klasy system głośników oferujący najwyższej jakości przestrzenny dźwięk. Wyposażony w najlepszy w branży system 9.1, różniący się od typowej konfiguracji 5.1 czterema dodatkowymi kanałami, pozwala na osiągnięcie znakomitych efektów audio. Cztery wielokierunkowe głośniki satelitarne generują dźwięk nie odbiegający standardom akustycznym spotykanym w kinach. Wyposażony w procesor dźwięku przestrzennego 3D system, analizuje zawartość brzmienia pod kątem jego dystrybucji w różnych kierunkach, dbając jednocześnie o właściwy poziom jego wyważenia. Firma LG zdecydowała się na zastosowanie w konstrukcji stożków dźwiękowych bardzo rozciągliwych włókien aramidowych.  Oferują one szeroką skalę dźwięku, w tym wyraźne, głębokie basy i niemal zerowe zakłócenia akustyczne.

 

System BH9430PW to również inteligentne centrum rozrywki kompatybilne z technologią NFC (Near Field Communication). Dzięki niej możliwe jest bezprzewodowe tworzenie kopii zawartości urządzeń. System został wyposażony również w inne zaawansowane funkcje Smart TV, w tym możliwość korzystania z przeglądarki internetowej. BH9430PW to również stacja dokująca odtwarzacza iPod, umożliwiająca ładowanie urządzenia oraz dająca dostęp do zapisanych w nim treści.

System BH9430PW został wyposażony również w nową funkcję oglądania programów nocą „Private Sound Mode”. Dźwięk przekazywany jest z systemu za pośrednictwem stacji Wi-Fi, bezpośrednio do smartfona użytkownika bez zakłócania snu pozostałych członków rodziny.

Zaawansowany dźwięk — idealne dopełnienie telewizorów najwyższej klasy

System Sound Bar NB4530A to smukła konstrukcja o czarno-srebrnym wykończeniu, znakomicie współgrająca z płaskimi telewizorami z wyższej półki. Dzięki technologii kanałowej 2.1, głośnikom 310 W oraz zaawansowanemu procesorowi dźwięku przestrzennego 3D LG, system pozwala osiągnąć niezwykle bogate efekty audio. Wszystkie funkcje znajdują się w zintegrowanym, kompaktowym oraz łatwym w obsłudze głośniku. System Sound Bar o wysokości 35 mm, z pewnością świetnie sprawdzi się jako stylowe uzupełnienie każdego telewizora wyższej klasy.

System obsługujący HDMI wraz ze zwrotnymi kanałami audio (HDMI ARC), pozwala na odtwarzanie dźwięku z telewizora bez konieczności podłączania dodatkowych kabli.

Dzięki zgodności z technologią Bluetooth strumieniowa transmisja dźwięku ze smartfonów, tabletów oraz laptopów odbywa się niezwykle sprawnie. NB4530A można dostosować do każdego pomieszczenia, instalując go na kilka różnych sposobów — na ścianie, jako głośnik wolno stojący lub w pobliżu telewizora. Sound Bar korzysta z przestrzennego procesora dźwięku 3D, wzbogacając wrażenia audio.

 

Centrum rozrywki — odtwarzacz LG Blu-ray 3D z najlepszymi w branży funkcjami Smart TV

Urządzenie BP730 oferuje szeroką gamę wszechstronnych funkcji Smart TV, w tym funkcję wideo na żądanie (VOD) oraz opcję połączeń bezprzewodowych. Dzięki poszerzeniu współpracy z dostawcami treści firma LG zapewnia swoim użytkownikom dostęp do najnowszych programów rozrywkowych, niekoniecznie zapisanych na dyskach Blu-ray. Odtwarzacz BP730 obsługuje również NFC (Near Field Communication), dzięki któremu możliwe jest bezprzewodowe tworzenie kopii treści zapisanych w pamięci smartfonów oraz innych urządzeniach zewnętrznych.

Innowacyjne rozwiązania odtwarzacza Blu-ray od LG zostało wyróżnione nagrodą International CES® Innovations 2013 za „szerokie możliwości zaawansowanych funkcji.”

Łatwa obsługa systemu BP730 możliwa jest dzięki słynnemu pilotowi LG Magic Remote, który pozwala klientom poruszać się po opcjach kontrolnych urządzenia poprzez wskazywanie oraz przewijanie. Nowy odtwarzacz Blu-ray został wyposażony również w dwurdzeniowy procesor, obsługujący uniwersalną funkcję wyszukiwania All-in-One. To zaawansowane narzędzie równolegle gromadzi wyniki wyszukiwania dla platform VOD i aplikacji, aby następnie wyświetlić je w tej samej przeglądarce zapewniając użytkownikom łatwy dostęp do poszukiwanych treści. Niezależnie od tego, czy dana treść wyświetlana jest w technologii 2D, czy 3D, odtwarzacz BP730 gwarantuje żywe kolory i wyrazisty obraz.

 

Stylowe opcje połączeń — bezprzewodowy głośnik z podwójną stacją dokującą do strumieniowej transmisji muzyki

Głośnik ND8630 z podwójną stacją dokującą umożliwia podłączenie i odtwarzanie muzyki zarówno z urządzeń z systemem iOS, jak i Android. Głośnik 80 W w wygodny sposób ładuje akumulatory wszystkich podłączonych urządzeń. Potrafi też rozpoznawać i bezprzewodowo odtwarzać pliki muzyczne zapisane na smartfonach, tabletach, laptopach i komputerach stacjonarnych obsługujących system Bluetooth lub technologię Apple AirPlay. Cylindryczna konstrukcja głośnika ND8630 stanowi stylowe rozwiązanie do bezpośredniego dokowania. Ponadto nastrojowe oświetlenie zapewnia przyjemną i przyjazną atmosferę, podczas gdy inteligentny czujnik analizuje ilość generowanej energii przez źródła światła w otoczeniu urządzenia.

Wspaniały dźwięk w podróży — bezprzewodowy głośnik LG

NP6630 najnowszy przenośny głośnik LG to wszechstronne urządzenie o mocy 20 W obsługujące technologię NFC oraz AirPlay i Bluetooth do strumieniowego przesyłania muzyki z urządzeń przenośnych. Ten niezwykle wydajny głośnik stanowi idealne połączenie mobilności oraz funkcjonalności, zapewniając długi czas odtwarzania nagrań bez konieczności podłączania urządzenia do prądu. Niezależnie od miejsca, NP6630 pozwoli cieszyć się dźwiękiem znacznie przewyższającym jakość audio oferowaną przez smartfony.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *