Nokia na MWC: Lumia 720 i 520

Nokia na MWC: Lumia 720 i 520

Nokia poszerza gamę telefonów z Windows Phone 8. Po bardziej ekskluzywnych modelach Lumia 920 i 820 pora na modele serii 720 i 520. Premiera podczas MWC w Barcelonie.

 

Finowie mają czym się chwalić. Dwie nowe Lumie z Windows Phone 8 to całkiem interesujące smartfony w których nie zabrakło ciekawych rozwiązań. Jest zatem szkło Grilla Glass 2 odporne na zarysowania, ekran dotykowy który reaguje nawet gdy korzystamy z rękawiczek i oczywiście ładowanie bezprzewodowe.

Lumia 720 to wersja z ekranem 4,3 cala ClearBlack WVGA LCD (rozdzielczość 800×480 pikseli). W porównaniu z droższym modelem Lumia 820 ma większą baterię: 2000 mAh. I ma lepsze wyniki: bateria powinna wystarczyć na maksymalnie 520 godzin rozmów 3G. Ale jest i mniejszy dwurdzeniowy procesor: 1 GHz  Snapdragon S4. W 720 jest opcja ładowania bezprzewodowego. Opcja? Podobnie jak w modelu 820 trzeba dokupić specjalną obudowę w formie nakładki na tylną część. Niezależnie jednak od obudowy: jest gniazdo na kartę pamięci microSD, dzięki czemu można pomieścić aż 64 GB. W standardzie jest 8 GB pamięci masowej co powinno wystarczyć do codziennego użytkowania.

 

Lumia 520 ma być przystępniejsza cenowo. A to oznacza skromniejsze możliwości niż w 720. Nie ma zatem opcji ładowania bezprzewodowego. Aparat jest również skromniejszy: 5 MP zamiast 7 MP. Nieco mniejsze są wyświetlacz (4 cale) i bateria (1430 mAh). Pozostawiono bardzo czułą matrycę (reakcja na dotyk paznokciem i w rękawiczkach) ale zaoszczędzono na szkle Gorilla Glass.

 

Niezależnie od wersji telefonu w standardzie bezpłatna nawigacja Here, pakiet Office, 7 GB pamięci online SkyDrive, aplikacja do zabawy ze zdjęciami Cinemagraph, dostęp do darmowej kolekcji muzyki i pakiet map niemal całego świata, które można pobrać do pamięci telefonu.

 

Ceny? Lumia 520 przed dodaniem lokalnych podatków: 139 euro. Lumia 720: o 110 euro więcej.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *