Nowy Busch Comfort Touch 3.0. Także w Polsce.

Nowy Busch Comfort Touch 3.0. Także w Polsce.

Sezon wakacyjny w pełni? A i owszem. Ale nie dla branży zaawansowanych technologii w domach. Oto w Polsce pojawił się nowy panel dotykowy Busch Comfort Touch w wersji 9 calowej. Na początek w odmianie z czarnym szkłem. A tuż po wakacjach: od września w kolejnych odmianach.

Co nowego? Przede wszystkim ekran pojemnościowy dostosowany do funkcji przesuwania poszczególnych widoków. Wyświetlane na nim wizualizacje (wgrane zdjęcia) można edytować: dowolnie rozkładać ikony, które mogą nawet na siebie zachodzić. Wspomniany widok przyda się do sterowania oświetleniem, żaluzjami, scenami i regulacją temperatury.

Wprowadzono ponadto nową regulację temperatury. Nowy regulator dostosowano do dwóch trybów pracy (eco, komfort) a także do sterowania regulatorem umieszczonym w centrum kontroli Busch Prion. Dla trybu grzania i chłodzenia możliwa jest praca z jedną temperaturą.

Rozbudowano stronę startową, dodano przełączenie bezpośrednie do innych stron i obrazkowego podglądu z kamer (także w formacie ON.VIF). Pojawił się także nowy sposób wywoływania menu a także wyboru rozwijanego menu.

A technika? Poprawiono konstrukcję ograniczającą ogrzewanie ściany nad panelem.

Wraz z panelem pojawiła się nowa wersja oprogramowania IP-Project 3. Mobilna aplikacja dla urządzeń z systemem iOS już pojawiła się w AppStore. W przypadku sprzętu z Android konieczna aktualizacja oprogramowania operacyjnego do wesrji 4.0. To już wymóg.

Wersje dla iPhone i iPad różnią się między sobą. Wersja dla tabletów posiada dodatkowo funkcję ekranów ze zdjęciami pomieszczeń. Co ciekawe aplikacja nie współpracuje z iPad mini.  W wersji dla iPad mini nie jest  dostępna funkcja „Matrix”.

Oprogramowanie dla obu systemów pracuje w sieci lokalnej WiFi lub z zewnątrz poprzez VPN. Można je wypróbować bez konieczności łączenia się z panelem sterującym Busch Comfort Touch. Co można wypróbować? Zmienić tryb pracy regulatora i wyświetlanie temperatury otoczenia. Niemniej nie ma na razie możliwości zmian nastaw regulatorów temperatury. Wspomniana funkcja będzie rozszerzana w kolejnych wersjach oprogramowania.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *